1953-g^ XVII.l No. 10685 De verplaatsing en de re-evacuatie ressorteren onder het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Het verblijf in de opname-gemeenten alleen, voor ,zover het tussentijdse verplaatsingen van evacué's in groeps verband betreft. Voor de verzorging der geëvacueerden en voor tussentijdse incidentele verplaatsingen, op grond van sociale, paeda- gogisc'he en medische indicaties, gelden de volgende punten. 2. De verzorging der geëvacueerden in de opname-gemeenten ressoi'teert onder het Ministerie van Maatschappelijk Werk, behoudens dat de zorg voor: jeugdige personen van 315 jaar, opgenomen in nood-jeugdinternaten, ressorteert onder het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen zieken, enz. en kinderen van 03 jaar, opgenomen in nood- verplegingsinrichtingen, ressorteert onder het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De verzorging van niet in noodinrichtingen opgenomen geëvacueerden door het Ministerie van Maatschappelijk Werk geschiedt voor wat betreft de belangen van jeugdige personen en van Ihein die medische verzorging behoeven, in elke provincie in goede samenwerking met de Jeugdcommissarissen, onderscheidenlijk de geneeskundige Inspec teurs van de Volksgezondheid. De Jeugdcommissarissen handelen daarbij overeenkomstig d'e hen bij hun aanstelling verstrekte instructie. 3. Aan de .oprichting van noodinrichtingen zal vermoedelijk weinig of geen behoefte bestaan. Voor zover deze behoefte aanwezig mocht blijken, zal de oprichting dienen te geschieden op een gemeenschap pelijk voorstel van de P.E.C. en de vertegenwoordiger van het betreffende Ministerie in de provincie. Het voorstel wordt door tussenkomst van de C.E.C.2) ter goedkeuring voorgelegd aan de Minister van Binnenlandse Zaken en het Hoofd van het betreffende Departement. Als vertegenwoordigers in de provinciën treden op a. voor het Departement van Maatschappelijk Werk: het Hoofd van het Bureau voor Maatschappelijk Werk in de provincie; b. voor het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen: de onder 2 genoemde Jeugdcommissarissen; P.E.C. Provinciale Evacuatie Commissaris. 2) C.E.C. Centrale Evacuatie Goimimiasie. 2 6.3.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 256