OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN 1953 O.B. No. 10617 XVII.l NATIONALE RAMP. (Bijstand aan getroffen gemeenten). CIRCULAIRE van de Vereniging- van Nederlandse Gemeenten van 10 Februari 1953, no. 780, aan haar leden. Wij richtten reeds enkele mededelingen tot onze leden in de vorm van een bericht, dat intussen in De Nederlandse Gemeente van 6 Februari jl. is afgedrukt. Dit bericht gaf uitdrukking aan de wil van de gemeente besturen om de getroffen gemeenten de helpende hand te bieden en sloot aan bij de vragen en wensen die terstond na de ramp uit gemeentelijke kring te onzer kennis werden gebracht. Die uitingen stemden hierin overeen, dat de sjiontane reacties der bevolking de gemeentebesturen naar een directe vorm van hulpverlening deden zoeken en dat ook van ons bureau die onmiddellijke activiteit werd verwacht, die tot een doel treffende en zoveel mogelijk gecoördineerde hulpverlening zou kunnen leiden. Op de wenselijkheid van hulpverlening in gecoördineerd verband legde ook de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken van 5 Februari 1953, no. U 4181, Afdeling B.B.1), de nadruk. Bij een bespreking, die wij vervolgens op 7 Februari jl. te 's-Hertogenbosch hadden met de vertegenwoordigers van de afdelingsbesturen in de provinciën welker gebied werd getroffen, is nog eens nader de bijzondere betekenis van de gemeentelijke hulpverlening onderstreept, maar niet minder de dringende wenselijkheid door een weloverwogen wijze van handelen het nuttig effect hiervan te verzekeren. Verschillende aan deze bespreking deelnemende vertegenwoordigers, die eerder in hun gemeente aan noodtoestanden te,n gevolge van oorlog en bezetting het hoofd hadden moeten bieden, deden door vroegere ervaring geleerd uitkomen, dat de onderlinge hulpverlening van gemeente tot gemeente zich vooral zal moeten richten op het moment, dat de door de ramp geschapen situatie zodanig wordt beheerst, dat herstel en herbevolking kunnen worden aangevat. Het is daarbij nodig, dat zo duidelijk mogelijk voor ogen staat wat met vermijding van i) Zie XVII.l, no. 10589/1953. 17.2.1953 1

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 235