U.D. 1953 /-v Ti XVII.1 No. 10599 plaats kan vinden ih gevallen, waarbij het treffen van een voor ziening in verband met de ramp noodzakelijk is geldt vooralsnog niet bij de hulpverlening aan rampslachtoffers, die in een andere gemeente zijn ondergebracht, met dien verstande, dat ten aanzien van de kosten van vervoer en verpleging van een geesteszieke, opgenomen krachtens rechtelijke machtiging, of ten aanzien van wie een verklaring, als bedoeld in artikel 39, lid 4, der Armenwet is opgemaakt, het bepaalde onder Hoofdstuk VII onverkort toepassing- vindt. B. Inkwartiering. Indien het rampslachtoffer en/of zij.n gezin (geheel of gedeeltelijk) in de rampgemeente dan wel in een andere gemeente is ondergebracht bij derden en niet de beschikking heeft over een afzonderlijke woning of woongedeelte en ook niet een eigen huishouding voert, alsmede van zij ïi kwartiergever huisvesting met voeding, huisvesting zonder voeding, dan wel voeding zonder huisvesting ontvangt, is van toepassing het bepaalde in de Regeling, zoals hierboven gewijzigd onder A van dit rondschrijven. Aangezien in vele gevallen bij inkwartiering een suppletie op de uitkering ingevolge de Regeling zou moeten worden toegekend, kan in zodanige gevallen in plaats van een uitkering voor levensonder houd een kwartiergekl en zakgeld worden verstrekt met inachtneming van de volgende bepalingen. 1. Aan degene, die aan rampslachtoffers kwartier verleent, kan des gewenst een kwartiergeld worden verstrekt tot een maximum van a. voor huisvesting met voeding: 1 persoon 2,50 per dag 2 personen 4,50 per dag 3 personen 6,25 per dag 4 personen 7,75 per dag 5 personen 9,per dag voor iedere volgende persoon 1,25 per dag meer. b. voor huisvesting zonder, voeding: 1 persoon 0,50 per dag 2 personen 0,90 per dag 3 personen 1,25 per dag 4 personen 1,55 per dag 5 personen 1,80 per dag- voor iedere volgende persoon 0,25 per dag meer. 3 10.2.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 231