O.B. 1953 -rfc XVII.l No. 10599 e. degenen, die in verband met de ramp geen, al of niet verplichte, onderhoudsbijdrage meer ontvangen van personen, van wie zij voor het verkrijgen van hun levensonderhoud voor ten minste 75 afhankelijk waren en dientengevolge niet in 'hun levensonderhoud kunnen voorzien; d. degenen, die hetzij in verband met het onbewoonbaar worden hunner woning door of in verband met de ramp, hetzij uit vrees daarvoor of eigener beweging hun woning hebben verlaten, zolang zij daarheen niet kunnen terugkeren en dientengevolge geheel of ten dele buiten staat zijn in hun levensonderhoud te voorzien. HULPVERLENING. Voor de hulpverlening moet worden onderscheiden: A. Eigen huisvesting. B-. Inkwartiering. A. Eigen huisvesting. Indien het rampslachtoffer en/of' zijn gezin (geheel of gedeeltelijk) in de rampgemeente dan wel in een andere gemeente zelfstandig is gehuisvest in een, al dan niet hem toegewezen afzonderlijke woning of afzonderlijk woongedeelte, en een eigen huishouding voert, is de „Regeling" onverkort van toepassing, met dien verstande, dat het bepaalde in de Regeling de volgende wijzigingen ondergaat 1. Hoofdstuk II sub 3 onder b vervalt en in plaats daarvan dient te worden gelezen „de inwonende dan wel elders verzorgde kinderen zowel van het gezinshoofd als van diens echtgenote, voor wie zij wettelijk onder houdsplichtig zijn, met uitzondering van de kinderen, die in verband met de ramp elders zijn ondergebracht"; 2. Hoofdstuk IV, laatste alinea is tijdelijk niet van toepassing ten aanzien van degenen, die in een andere gemeente zijn gehuisvest; 3. Van het bepaalde onder Hoofdstuk V sub 5 „Gezinsgrootte" vervalt het gestelde onder puilt 3 „voor wie, indien de Kinderbijslagwet van toepassing was, kinderbijslag zou kunnen worden genoten;" (Het gestelde onder punt 4 en 5 komt te vervallen). 4. Het causaliteitsbeginsel vervat in Hoofdstuk VII van de Regeling met name, dat slechts vergoeding voor bijzondere voorzieningen 2 10.2.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 230