OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN 1953 O.B. No. 10658 XVI.6.1 DE WATERSNOOD EN DE D.U.W.-ARBEIDERS. PERSBERICHT van het Ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid, Voorlichtingsdienst, van 17 Februari 1953, no. 867. Vanaf de eerste dag na de overstromingsramp hebben de D.U.W.- arbeiders in de geteisterde gebieden' geholpen bij het nood herstel. Deze arbeiders hebben onder leiding' van de uitvoerende lichamen, de Neder landse Heidemaatschappij en de N.V. Grontmij, onder moeilijke omstan digheden gedaan, wat er gedaan kon worden. Juist omdat zij gewend zijn grondwerk te verrichten en in de D.U.W. een behoorlijke prestatie moeten leveren, kon door hen in ploegen onder directe leiding veel worden hersteld en konden uitbreidingen van de overstromingsramp worden voorkomen. Daar de D.U.W. evenwel tot taak heeft do bestrijding van de werk loosheid en definitief herstel van de door de ramp geteisterde gebieden noodzakelijk en urgent werk is, zijn de activiteiten van de D.U.W. op dit gebied nu een meer normale toestand is ingetreden op 14 Februari geëindigd. Thans zijn derhalve geen D.U.W.-arbeiders meer bij het werk in de geteisterde gebieden ingeschakeld, uitgezonderd op het eiland Texel, waar de D.U.W.-arbeiders op verzoek van de betref fende Rijks- en provinciale instanties aan het werk blijven. Het technische en administratieve apparaat van de D.U.W. staat op verzoek van de instanties, waaronder het werk in de noodgebieden thans ressorteert, zo nodig ter beschikking voor hulpdiensten, zoals regeling van het vervoer van arbeiders, inrichting van huisvesting voor arbeiders en de verzorging, het verkrijgen van uitrusting en materialen, e.d. Voor zover de D.U.W. de huisvesting van arbeiders verzorgt, worden eventuele zieken zoveel mogelijk in een apart kamp ondergebracht en verpleegd. In Zeeland is hiervoor het kamp Vlissingen IV aangewezen. 24.2.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 216