OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN ARBEIDSKRACHTEN VOOR GETEISTERDE GEBIEDEN. PERSBERICHT van het Ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid, Voorlichtingsdienst, van 2 Februari 1953, 110. 856. Daar de spontane aanbieding van arbeidskrachten voor hulpverlening' in de geteisterde gebieden tot .nu toe via verschillende .adressen verliep, is het wenselijk gebleken thans een definitieve regeling hiervoor te treffen. Het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid deelt in dit verband mede, dat arbeiders uit de omgeving van de geteisterde gebieden zich kunnen aanmelden bij de arbeidsbureaux. Door deze gedragslijn wordt het mogelijk een centraal overzicht te verkrijgen van het aanbod van arbeidskrachten voor de geteisterde gebieden, zodat zij, indien nodig, naar die plaatsen gezonden kunnen worden, waar hulp nood zakelijk is. De arbeidsbureaux dienen aan het Rijksarbeidsbureau te 's-Gravenhage (toestel 312 of 324) op te geven, over welke categorieën en aantallen arbeiders zij voor dit doel kunnen beschikken. De namen en adressen van deze personen zullen door de arbeidsbureaux worden genoteerd. De gemeentebesturen in de geteisterde gebieden worden verzocht hun behoefte aan arbeidskrachten zo nodig kenhaai' te maken bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken, dat hierover in contact staat met het Rijksarbeidsbureau. Ter voorziening in de plaatselijke behoefte aan arbeidskrachten buiten de geteisterde gebieden, b.v. voor de verzorging van geëvacueerd vee, dient men zich .als gewoonlijk te wenden tot het arbeidsbureau ter plaatse. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de huidige vraag naar extra arbeidskrachten voor de geteisterde gebieden voorlopig nog geen groter aanbod van werkkrachten nodig maakt. Een ieder, die werk heeft, blijve aan het werk. Vrijwillige arbeidskrachten uit de verder van de geteisterde gebieden gelegen delen van het land izijn voorshands nog niet onmiddellijk nodig. 1953 O.B. No. 10564 XVI.O 6.2.1953 253

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 202