U.J). 1954 Ti XI.18 No. 12536 5. voor bet Zweedse type (dubbel; 5 personen), max. 300 m2 6. (dubbel; 9 personen), 315 7. Deense (bungalow; 5 personen), 500 8. type „Friesland", 320 Ingeval de gro.ndoppervl.akte groter is dan de hierboven gestelde maxima, ware do prijs voor elke m2 daarboven te bepalen op 1,50 per in2, met een maximum van 300,De totale grondJkosten ten laste van de getroffene zullen aldus ten hoogste 1.500,bedragen. Het behoeft geen betoog dat, indien de kostprijs van de grond lager ligt dan uit het bovenstaande voortvloeit, niet meer in rekening kan worden gebracht dan die kostprijs. De voor het grondgebied van verscheidene gemeenten als uitvloeisel van do watersnood genomen of in voorbereiding zijnde maatregelen zullen somtijds noodgedwongen leiden tot amovering v,an bestaande, al dan niet door de watersnood beschadigde woningen. Indien de aldus getroffen eigenaren zich voor de noodzakelijkheid geplaatst zien, met behulp van de Premie- en bijdrageregeling woningbouw 19531tot het bouwen van een vervangende woning of het overnemen van een geschenkwoning over te gaan, zullen ook zij de beschikking dienen te verkrijgen over bouw terrein elders in de gemeente. Ik denk hierbij aan de volgende categorieën a. de eigenaren/bewoners van krotwoningen,, welke door de gemeente zijn aangekocht in verband met het feit d,at de schade ten minste 50 bedraagt van de waarde van het krot vóór de ramp; b. de eigenaren van ,al dan niet beschadigde panden, welke uit een oogpunt van stedebouwkundig of waterstaatsbelang moeten worden geamoveerd en uit dien hoofde zijn aangekocht of onteigend. Voor deze categorieën bestaat eveneens aanleiding, de grondprijs te bepalen overeenkomstig de hierboven gegeven richtlijnen, uiteraard voor zover aan deze belanghebbenden, in geval van onteigening, niet reeds bij het vaststellen der onteigeningsvergoeding een tegemoetkoming in de kosten van de vervangende grond is toegekend. De Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, L. A. KESPER, Voorzitter. HELMSTRIJD, Griffier. i) Zie XI. 18, no. 12503/1954. 17.9.1954

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 177