OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN (Registratie van ten gevolge van de overstromingsramp verplaatste personen). CIRCULAIRE van het Hoofd der Rijksinspectie van de Bevolkings registers van 11 Februari 1953, no, 162, aan Burgemeester en Wet houders der gemeenten. Ten vervolge op de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken d.d. 2 dezer, no. 4154, Afdeling B.B., Bureau Bestuurszaken1), betref fende registratie van verplaatste personen, moge ik voor het volgende Uw bijzondere aandacht vragen. 1. Vele uit het rampgebied geëvacueerde personen vertrekken, na in een bepaalde gemeente enige tijd verblijf te hebben gehouden, als gevolg waarvan zij in die gemeente zijn geregistreerd, naar elders, alwaar zij, overeenkomstig het bepaalde in vorengenoemde circulaire, opnieuw worden geregistreerd. Bij deze herregistratie wórdt in een aantal gemeenten, naar mij is gebleken, op het registratieformulier als gemeente van herkomst achter „L.g. te" de naam van de gemeente, alwaar de registratie in eerste instantie heeft plaats gehad, vermeld. Zulks is evenwel niet juist en geeft aanleiding tot moeilijkheden. Ik' moge U, voor zoveel nodig, uitnodigen te bevorderen, dat in voor komende gevallen bij herregistratie van een geëvacueerde, op het formulier achter „L.g\ te" de naam van de rampgemeente, in welker bevolkingsregister de persoon op 1 Februari 1953 was opgenomen, worde vermeld. Voor wat betreft de invulling van de rubriek „Gemeente van verblijf en adres" kan worden volstaan met vermelding van de naam van en het adres in de huidig'e verblijfgemeente, 2. Voor het geval een in Uw gemeente verblijvende geëvacueerde over lijdt, moge ik U verzoeken ten name van de overledene een registratie formulier in drievoud aan te leggen. In de rubriek „Opmerkingen" 1953 O.B. No. 10615 IX.5.3 BEVOLKINGSBOEKHOUDING. x) Zie IX.5.3, no. 10614/1953. 17.2.1953 1

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 172