1953 Q gIX.5.3 No. 10614 kinderen worden verwijzingskaartjes (van bijgevoegd model) op de eigen geslachts- en voornamen aangelegd. Op de verplaatsingsformulieren van afzonderlijk wonende gehuwde of gehuwd geweest zijnde vrouwen worden verwijzingskaartjes aangelegd op de geslachts- en voornamen van de (gewezen) echtgenoot. De delen H en IBR worden gezonden aan de Rijksinspectie van de Bevolkingsregisters, Herengracht 23 te 's-Gravenhage. Door baar zorg zullen de delen H, zodra mogelijk, ter beschikking van de gemeenten van herkomst worden gesteld. De delen IBR worden ter Inspectie van de Bevolkingsregisters tot een centraal register samen gevoegd. Op deze wijze zal opheldering kunnen worden verkregen omtrent de verblijfplaatsen van de extern verplaatste personen. Tot de Rijksinspectie van de Bevolkingsregisters en liet Informatie Bureau van het Rode Kruis zullen vragen omtrent de verblijfplaatsen van vorenbedoelde personen kunnen worden gericht. Bij vertrek van een verplaatste persoon behoeft door de gemeente van' aanvankelijk verblijf het formulier V niet aan het bestuur der gemeente van nieuw verblijf te worden doorgezonden. Belanghebbenden dienen in de gemeente van nieuw verblijf opnieuw in de noodregistratie te worden betrokken. Indien een verplaatste persoon binnen de gemeente van verblijf verhuist, ware te zijnen name eenvoudigheidshalve een nieuw verplaatsingsformulier aan te leggen. De verdeling van de delen van het verplaatsingsformulier geschiedt in vorenstaande gevallen op de hierboven omschreven wijze. Door de zorg van de Inspectie van de Bevolkingsregisters worden de besturen der gemeenten van herkomst door toezending van de nieuw aangelegde delen H met de woonplaatsveranderingen op de hoogte gehouden. Eventueel successievelijk bij U binnengekomen delen V en H, betrek king hebbend op dezelfde personen, waren onderscheidenlijk in de gemeenten van verblijf en in de gemeenten van herkomst door hechting tezamen te bewaren. Van het zich ophouden in een nieuwe gemeente van verblijf, zullen de besturen der gemeenten, alwaar eerder tot registratie werd over gegaan, van de Inspectie bericht ontvangen,, ten einde hun verplaatsings- register te kunnen doen bijhouden. Ik verzoek U, voor zover in Uw gemeente niet bereids een voorlopige registratie is georganiseerd, de verplaatste personen op te roepen om zich te doen registreren. 2 17.2.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 168