UIT DE BUNDEL O*" Stormvloedschade de Vijfde uitvoeringsbeschikking wet finan- c^^Pg stormvloedschade publiekrechtelijke lichamen van de Minister van Financiën, d.d. 30 December 1954 zijn als schade, waarvoor van rijkswege vergoedingen kunnen worden toegekend, aangewezen de ten laste van een gemeente gekomen kosten wegens uitgifte van grond aan door de stormvloed van 31 Januari/1 Febru ari 1953 getroffenen, die in verband met wettelijke bepalingen hun verloren gegane panden niet meer op dezelfde plaats kunnen herbouwen, voor zover deze kosten niet kunnen worden gerekend tot de kosten van uitvoering van een wederopbouwplan en zij niet meer belopen dan het bedrag, waarmede de kostprijs van het nieuwe perceel de waarde van dat perceel als bouwgrond te boven gaat. Eveneens de ten laste van een gemeente gekomen kosten wegens waardevermin dering van grond van door de Stormvloed van 31 Januari/1 Februari 1953 getroffenen, die in verband met wettelijke bepalingen hun verloren gegane panden niet meer op dezelfde plaats kunnen herbouwen, voor zover deze kosten niet kunnen worden gerekend tot de kosten van uitvoering van een wederopbouwplan en zij^pfct meer belopen dan het bedrag, waarmede de waarde van het oude perceel als bouwgrond vóór de ramp de waarde daarvan als agrarische grond respec tievelijk het bedrag, dat de getroffene als schadeloos stelling wegens onteigening of als opbrengst bij ver koop voor het oude perceel ontvangt, te boven gaat. (O.B. 1955, UIA, no 12871)

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 128