U.K. 1953 T» 1114 No. 11589 a. in geval van aankoop, stichting of verandering: de geschatte verkoopwaarde van hetgeen is aangekocht, gesticht of tot verandering is aangebracht bij het einde van het tijdelijk gebruik; b. in geval van huur: de als gevolg van de toegebrachte stormvloed- schade weggevallen vaste lasten, welke op de beschadigde onroerende goederen naar schatting zouden hebben gedrukt over de periode van het tijdelijk gebruik van hetgeen is gehuurd, indien geen stormvloed- schade zou zijn toegebracht. 4. Voor de toepassing van de vorige leden wordt het tijdelijk gébruik uiterlijk 1 Februari 1956 geacht te zijn beëindigd. Artikel 3. 1. Als schade, waarvoor van Rijkswege aan gemeenten vergoedingen kunnen worden toegekend, worden aangewezen de gederfde leges voor bouwvergunningen, welke na 31 Januari 1953 zijn afgegeven voor de uitvoering van bouwwerken, dienende tot herstel of vervanging van gebouwd onroerend goed, waaraan schade is toegebracht als gevolg van overstromingen, veroorzaakt door de stormvloed van 31 Januari/ 1 Februari 1953, voor zover bedoelde bouwvergunningen ingevolge wettelijk voorschrift vrij van leges moesten worden afgegeven. 2. Het bedrag der vergoeding wordt berekend met inachtneming van de op het tijdstip van de afgifte der bouwvergunningen in de des betreffende gemeente geldende verordening op. do heffing van leges. Artikel 4. 1. Als schade, waarvoor van Rijkswege aan gemeenten vergoedingen kunnen worden toegekend, worden aangewezen de kosten van het herstel van stormvloedschade aan kerktorens en daartoe behorende inventaris, welke op het tijdstip van de toebrenging der schade aan die gemeenten toebehoorden en niet voor de uitoefening van haar taak noodzakelijk zijn. 2. De in het vorige lid bedoelde vergoedingen bedragen het verschil tussen het bedrag der overeenkomstig artikel 9 der Wet Financiering Wederopbouw Publiekrechtelijke Lichamen berekende vergoeding en 75 van de kosten van het herstel der stormvloedschade. 3. Als kosten van herstel worden aangemerkt de van Rijkswege getaxeerde kosten op het tijdstip van het herstel, voor een sober herstel vereist. 3 29.12.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 120