UJÖ. 1953 f» III.4 No. 11589 d. de tijdelijke voorziening' in de behoefte aan voedingsmiddelen, genotmiddelen en huisvesting; e. de tijdelijke voorziening in de behoefte aan verlichting en verwarming f. de tijdelijke voorziening in de behoefte aan vervoergelegenheid g. het treffen van bijzondere maatregelen ter voorkoming van schade, welke voor een vergoeding respectievelijk bijdrage van Rijkswege in aanmerking zou zijn gekomen; h. het treffen va,n bijzondere maatregelen in het belang van de open bare orde, veiligheid en gezondheid; i. het treffen van bijzondere maatregelen ter bevordering van een richtig verloop en de instandhouding van het bestuur en van de administratie van het publiekrechtelijk lichaam j. het afvoeren van overtollig water; k. puin op ruiming en daaraan verwante opruimingswerkzaamheden; 1. de uitwisseling van berichten. Artikel 2. 1. Als schade, waarvoor van Rijkswege aan publiekrechtelijke lichamen vergoedingen kunnen worden toegekend, worden aangewezen de ten laste van die lichamen komende onvermijdelijke kosten van tijdelijke voor zieningen als gevolg van stormvloedschade aan onroerende goederen, welke op het tijdstip van de toebrenging der stormvloedschade aan die lichamen of aan publiekrechtelijke lichamen, welker rechten en ver plichtingen geheel op hen zijn overgegaan, toebehoorden en ten tijde, waarop de kosten zijn gemaakt, voor de uitoefening van hun taak nood zakelijk waren. 2. Indien de in het vorige lid bedoelde goederen na het tijdstip van de toebrenging der stormvloedschade aan een publiekrechtelijk lichaam of aan een ander lichaam in eigendom zijn overgegaan ter voortzetting van do op dat tijdstip daarmede uitgeoefende taak, kan de in het vorige lid bedoelde vergoeding aan de nieuwe eigenaar worden toegekend. 3. Als kosten van tijdelijke voorzieningen worden slechts aangemerkt kosten van noodzakelijke aankoop, stichting, huur en verandering van goederen tot tijdelijk gebruik in de plaats van de onroerende goederen, aan welke stormvloedschade is toegebracht, met dien verstande, dat op die kosten in mindering komen 2 29.12.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 119