- 3 - van der Griend en Dirk de Jong zijn meegeweest om te helpen; we hebben de kleine fauteuils uit de voorkamer en een paar van die stoelen met losse zitting meegenomen, goed droog. Ook het ledikant van Ko en het ledikant van de zolder, en van het an dere kamertje; bij het ledikant van de slaapkamer konden we niet komen, omdat er te veel water stond en de binnenmuur er op was gevallen. Ook hebben we wat laden uit het bureau, waaronder die met de PHNA-papieren van Ko, die ik in dat kleine ogenblikje naar boven had gebracht en later - toen het water op de zolder kwam - weer op de vliering had gebracht. Ook de springveer van het kamer tje boven de kachel, dat ik boven op de einden van het ledi kant had gelegd, heeft niets geleden. Ook hebben we nog wat volle wekflessen uit het water opge- peura. Ze zaten wel een beetje onder de modder, maar ik heb ze bij Foort Stevense gebracht, die had ze vanavond al afgewassen. Hij en zijn vrouw drogen en wassen de kleren en dekens die van het zeewater, dat in de boot sloeg, wat hebben geiden; ook hebben we de wringer en uw fiets mee kunnen brengen, ook dat vlees staat bij Stevende; die zal het nog eens zouten en desnoods braden. Ook hebben we wat boeken en de mondharmonika van Ko meegebracht, die ook al op de vliering waren.Oök het grote trouw portret (schilderij) ongeschonden meegebracht, ook de wekker uit de keuken. Ook uw psalmboek. Maar de portretten uit de doos zijn we wel kwijt, want ik kwam eenflpsrtret van San tegen op de golven en heb het nog opgepikt. Zeg, Leunis Stevense vroeg of wij in de voorkamer van zijn huis willen inwonen, alleen staat er geen kookkachelinwat zou je daar van denken? Kon s.v.p. van de week even kijken; je kunt hier bij Jeen eten, dan kun je ook eens met de vrouw van leunis spreken. Je kunt iedere dag komen; breng Ko ook mee, aan kun je ook naar Foort Stevense naar de spullen gaan kijken, dan kun je eens zien hoe ik met bovenmenselijke inspan ning de spullen in een klein ogenblikje naar de zolder en - toen het water ook daar kwam - weer op de vliering heb gebracht, met natte, ijskoude kleren aan. Enfin, we hebben nog wat, en ik geloof dat we wel wat krij gen zullen ook. Want ik was mijn bril ook kwijt, en ik heb - toen ik vanavond bij Van Willigen op Kapelle kwam - een nieuwe mooie bril en een horlogesleutel cadeau gekregen van hem, hij zij:"Dat doen wij aan alle getroffenen, die hun bril hebben verloren". Ook zeggen ze dat in Goes Schoenen en costuums gra tis worden gegeven: probeer dat in Vlissingen ook en - als ik in Goes kom - zal ik probaren schoenen en een zondags pak te krijgen; dan zeg ik daar dat we bijna alles kwijt zijn. Nu ik eiüig, het beste gewenst van uw man en vader, Joh. van Koeveringe.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 181