pagina 1 van 2 Vinke-Vermazen A.M. Van: P. Schölvinck [scholgi30n@zeelandnet.nl] Verzonden: donderdag 22 mei 2003 22:02 Aan: Vinke-Vermazen A.M. Onderwerp: TER ATTENTIE: MEVROUW A.M.VINKE Hulpverleners van de watersnoodramp 1953 Vlissingen 22 mei 2003 Ter attentie mevrouw A.M. Vinke Naam: Ph. F. L. Schölvinck 22 november 1933 Boulevard Bankert 100 4382 AC Vlissingen. 0118414770. 1953: Zeevaartscholier en bewoner van het internaat de "Ophir" Badhuistraat te Vlissingen. 31 januari 1953: zaterdag middag gevaren met de pont van Vlissingen naar Breskens W. - redelijk stormweer. zaterdag savonds op bezoek geweest bij kennissen in Hotel Noordzee Boulevard. 23.30 terug naar de "Ophir", zware windstoten en rondvlieggende dakpannen op de boulevard - oprit. Bij Boulevard Evertsen reeds wat van de dijk weggespoeld. Onrustige nacht op zolder van de slaapkamer van de 'Ophir". 1 februarie 1953: s"ochtends de ravage aan de Boulevards bekeken, en vervolgens over de gehele boulevard met geschouwd, en assistentie verleend waar nodig, (met vele o.a zeevaartscholieren en vele Vlissingers) 2 februarie 1953: o.a assistentie bij het schoonmaken van ondergelopen kelders in de Badhuisstraat. 13.00 met een aantal zeevaartscholieren, op eigen iniatief.met de bus naar Middelburg/station gereden. Aldaar een tractoer met kar opgescharreld, die via de oude weg richting Goes ging. In Goes ons gemeld bij het politie bureau dat wij beschikbaar waren voor assistentie en Doorgestuurd naar Yerseke met een bus, en ons aldaar aangemeld. +/-17.00 ons ingescheept aan booty van een YERSEKE VISSERMAN. Opvarenden voor Zierikzee ware o.a - de zeevaartscholieren +/- 6, een aantal commando's van met opvouw- - bare landings boten, en een aantal kadetten van de K.M.A. te Breda. Onderweg vastgelopen op een zandplaat, alwaar onder zeer koude omstandigheden, de -gebracht. Mannetje aan mannetje slapen, en af en toe een rondje om drooggevallen schip Soms even bijwarmen in de zeer kleine stuurhut, bij een stinkende petroleum lamp. Bij daglicht en hoogwater weer verder doorgevaren naar Zierikzee, alwaar we ons weer Assistentie verleend waar nodig en mogelijk was, Zierikzee was een verzamel plaats van personen,gezinnen etc. Naar de grote kerk gegaan om een jack en een paar laarzen uit te Geslapen op de school banken van een ULO alwaar de nodige, en soms dramatische trafelen van vermiste families. huiverlening, deze reis nacht doorge lopen. melden. allerlei zoeken. 23-05-2003

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 1