903 SLAGEP'J ÖÉKK» LINKS: Hard wordt in de slagerij van de heer L. Berman gewerkt om de winkel weer een fraai aanzien te geven. Donderdag 17 December werd de slagerij officieel heropend. De winkel werd geïnstalleerd door de fa Sefjelaar en Looijen, 's-Gravenhage RECHTS: Hoewel het niet gemakkelijk is om te werken met zoveel werklieden om zich heen, kijken de heer en mevrouw Berman toch verheugd, omdat zij weten, dat hun verwoeste slagerswinkel in groter luister spoedig gereed zal zijn slagers op Schouwen en Duiveland er zijn er 33 in totaal, waarvan alleen te Zierikzee op een bevolking van 7600 zielen 11 hun slachtvee vrijwel uitsluitend van het eiland. Thans is dit aankoopgebied wegge vallen, zodat van elders de te slach ten dieren moeten worden aange voerd. Niet alleen de aankoop, doch ook de afzet ondervond een radicale wij ziging. Het grote aantal slagers op weinig inwoners maakte het nood zakelijk ook andere eilandbewoners van vlees te bedienen. Daarom zwermden de slagers uit tot in de verste uithoeken. Nu is zulks slechts in zeer beperkte mate mogelijk, daar nog lang niet alle wegen berijdbaar zijn. Dit betekent dus derving van om zet. Hier staat gelukkig tegenover, dat veel werklieden werkzaam aan het herstel der dijken etc. Beeld van herstel. Zo willen wij deze foto betitelen van de slagerij van de heer L. Berman, Hoofdpoortstraat C 614 te Zierikzee LINKS: De huiskamer naast de slagerswinkel van Frans Maaijs, St. Jacobstraat D 420 te Zierikzee toont nog het beeld van verwoesting RECHTS: Collega Frans Maaijs kan men aantreffen in zijn keurig herstelde worst makerij. Bijzonder ingenomen is hij met zijn nieuwe FINIS tweelingmachine met B wolf, want de worstmakerij is voor collega Maaijs het lievelingswerkterrein Ternauwernood wisten collega Dekker en zijn echtgenote het vege lijf tc redden bij de aanval van het verraderlijke ivater. Thans blikken zij weer met vertrouwen de toekomst tegemoet van vlees moeten worden voorzien, zodat het een het ander vrijwel compenseert. Het anders zo rustige Zierikzee staat nu geheel in het te ken van de opbouw en het herstel. Het anders vredige haventje ls nu permanent bezet met schepen die klei aanvoeren. Reeds vroeg wordt men gewekt door het geronk der zware motoren van de sterke vracht auto's. Zierikzee heeft thans veel weg van een gouddelversstad met haar vele vreemdelingen, ronkende auto's, roezemoezige bedrijvigheid en vettige straten. Trouwens, die vette straten vindt men overal op het eiland. Wat wordt voor de slagers gedaan? Deze vraag ligt voor de 'hand als wordt vernomen, welk een enorme schade de slagers hebben geleden. Immers, het water tastte niet alleen de gehele winkelinventaris aan, doch ook al het huisraad dat zich gelijkvloers bevond. Alle meubels dreven rond en ook uit de hulzen. Alle vloerkleden en gordijnen wer den in de tijd van twaalf uren vol komen waardeloos, zodat alles nieuw moest worden aangeschaft. Metalen voorwerpen werden door het zoute water aangetast, terwijl nu, na bijna 11 maanden, de nawerking nog doorgaat. Snelwegers, gehaktmolens, snijma. chines, kasregisters, snijmessen, hak messen, zagen, hangwerk, koelma chines enz. enz. het werd alles een prooi van het water. Weliswaar wer den enkele machines gereviseerd, doch volmaakt lopen doen zij toch niet meer. Daarvoor is zout water De heer J. Ornée, St. Domusstraat c 126 te Zierikzee was een- der zes getrof fen slagers. Nog zijn de tekenen van het water aan de wanden, zichtbaar In de rampzalige nacht steeg het water in de slagerij van de heer J. M. Dekker, St. Domusstraat D 264 te Zierikzee tot aan S.30 meter

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 3