z v. eden t/m 16/2 In geheel Zweden wordt een eetie gevoerd voor de slacht offers in Nederland. Zondagavond was reeds voor een waarde van 6.00C.000 kronen bijeengebracht, waaronder dekens, kle ding e.d. De Zweedse radioactie heeft in twee dagen 1.250,000 kronen opgebracht. Zweden stelde een grote partij damwandhout beschikbaar en zegde betonmolens toe. Op Regeringsniveau is een nationaal comité opgericht voor organisatie van de hulpverlening var; Nederland. Prefabri cated huizen zullen waarschijnlijk als eerste doel voor de actie worden gesteld. Het Zweeds-Nederlands genootschap is een inzameling begon nen van dekens en kleding voor de slachtoffers. Binnen enkele dagen zullen uit Joenkoeping in Zuid-Zweden enige autobus sen met kleding naar Nederland vertrekken. Het Zweedse Rode Kruis en de Zweedse omroepmantschappij hebben tezaxaen reeds ruim vijf en een half millioen kronen bijeengebracht. De Zweedse. Vereniging MRedt het kina* heeft aan het natio nale bureau van kinderbescherming telefonisch aangeboden voedsel in blik en kleding te verstrekken. Ook Zweedse vliegtuigen zijn onderweg. In Stockholm zullen in alle hotels en café's collectes worden gehouden. De Directie van een van de grootste zagerijen in Zweden te Stockholm heeft aan de Nederlandse Gezant aldaar een cheque van 25000 kronen overhandigd. Er zal nog een bij drage van het personeel volgen. Zweden heeft thans toegezegd om in totaal 100.000 dekens te schenken. De eerste zending van 25.000 3tuks is reeds per vliegtuig gearriveerd. De Zweedse Gezant in Den Haag heeft een bezoek gebracht aan de Minister-President Drees, waarbij hij uitdrukking gaf van de gevoelens van deelneming van de Zweedse Regering en het gehele Zweedse volk. De gemeente Kungalv in Zweden zal Haamstede adopteren. Het gemeentebestuur van Go tenburg schonk 100.000 kronen. Een dagblad in die plaats zamelde 80.000 kronen in.De Zweeds-Nederlandse vereniging bracht in totaal 230.000 kronen bijeen. Raedöa Barnensde ^weedse organisatie voor kinderoescher.ting zamelde 200.0Ö0 kronen en 7 kon kleding in. Kot Zweedse Leger des Heils verzamelde 140.000 kronen eri 20 ton kleding. 17/2 De centrale actie had t/m 16/2 16 millioen kronen bijeen gebracht,waarvan 9 millioen in geld en 7 millioen aan goederen Van dit bedrag van 7 millio n komt 4 mil. van, de regering (dekens en rubberboten) en 3 mil. van he - Rode Kruis

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 95