verenigd koninkrijk: (2). 13/2 Het Rampenfonds te Londen Heeft een rond bedrag bereikt van £.20.000, waarvan £.7oOOO ontvangen door de Ambassade. De Ambas sade ontvangt meer dan honderd brieven per dag met financiële bij dragen en het aantal neemt niet af. Het Rampencomité "Londen"waar in alle Nederlandse verenigingen zijn vertegenwoordigd, heeft reeds enige honderden tonnen aan kledingstukken etc. verzonden. Bij de Ambassade komen ook vele aanbiedingen binnen van volontairs, soms hele groepen als padvinders e.d., die thans of op een later tijd stip 'wensen te werken aan dijkenherstel. De Ambassade onderzoekt of uitzending gedurende de vacanties mogelijk is. Te Dover heeft een groep Engelsen £.45 bijeengebracht. Een parti culiere firma ter plaatse £.20. "Wij hebben hier onze moeilijkheden'1 schreef hij aan een relatie te Maassluis, aan wien hij het geld vermaakte, maar de Uwe schijnen mij veel ernstiger toe en het aantal slachtoffers is uitermate groot". Een vertegenwoordiger van Commonwealth Study Group, British National Committee, van de World Assembly of Youth, een organisatie die be oogt begrip tussen verschillende landen en rassen onder de jeugd to bevorderen, vertrekt naar Nederland ten einde na te gaan, op welke wijze door dominion-afdelingen hulp geboden kan worden, hetzij door werkploegen uit te zenden, bijv. in zomervacantieof door zenden van materiele hulp. De burgemeester van Londen, Sir Rupert de la Bere,maakt bekend, dat de in Nederland in druk zijnde uitgave De Ramp ook in Engeland verkocht zal worden en dat de baten verdeeld 'zullen worden over de Rampenfondsen van beide landen. Bij een oplaag van honderdduizend exemplaren in Engeland zal aan ieder fonds f1.100.000 kunnen worden overgemaakt. Het comité van'Poolse vrijheidsstrijders schenkt £.5.000. Be James Kelly, President van de Orphan Homes of Scotland te Bridge of rfeir bij Glasgow, heeft medegedeeld, dat deze weeshuizen een zending dekens, lakens en verder kleding voor zuigelingen, kinderen en volwassenen hebben bijeengebracht. Een bijdrage in geld zal nog volgen. Het Britse Rode Kruis heeft 800 en het Schotse Rode Kruis 200 Pond Sterling voor de Nederlandse getroffen gebieden beschikbaar gesteld. 14/2 Prins Bernhard heeft in zijn kwaliteit van Inspecteur-Generaal van de Koninklijke Landmacht, de Britse Minister van Landsverdediging Lord. Alexander, de volgende boodschap doen toekomen; "Ik wens uit-^ drukking te geven aan mijn oprechte erkentelijkheid voor de bewon derenswaardige en onschatbare hulp, die de Koninklijke Marine, het Britse Leger en de Engelse Luchtmacht tijdens onze grote beproeving hebben verleend in dezelfde kameraadschappelijke geest die ons immer heeft verbonden"o Icrd Alexander heeft met de volgende woorden ge antwoord Ik^ben zeer erkentelijk voor Uw vriendelijke boodschap en Uw dankbetuiging ter gelegenheid van'de hulp, dio onze strijdkrachten U hébben kunnen bioden bij de grote ramp-, die Uw land heeft getroffen 15/2 Een groep van 30 Nederlanders, leden van do Ambassade te Londen en correspondenten van Nederlandse dagbladen, helpen bij het dichten van dijkbreuken van Bradwell in Essex. In Londen komt een convooi van 50 vrachtwagens uit Birmingham aan, waar Engelse organisaties een goedereninzameling hadden georganiseerd, 19/2 Het gemeentebestuur van groot Londen schenkt £.1.000. Churchill dient in het Lagerhuis een door alle partijen gesteunde motie in,

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 90