VERENIGD KONINKRIJK. Ingeschakeld zijn 7 hefschroefvliegtuigen, 300 Britse militairen uit l>uitsland met motorboten, amphibie-voertuigen en zoeklichten, 13 landingsvaartuigen, 3 motorbarkassen en een groot aantal rub berboten. Aangeboden werden 3 genie-regimenten. Ontvangen werden 50.000 zandzakken, kleine vaartuigen van Rijn-flo- tilleö. RAF heeft vliegtuigen voor foto's beschikbaar gesteld. Vissers te Lowestoft en Yarmouth gereed te helpen. De "Fleetwood" is met radiomateriaal en 40 reddingsvlotten vertrok ken. Schip staat ter beschikking van de Nederlandse Marine. Verzonden 2 troepentransportvliegtuigen. 10.000 koolspitsen voor zoeklichten. Particulier Engels motorjacht met 60 ton kleren, bijeengebracht door inwoners van South-Devon, naar Zeeland vertrokken. The "News Chronicle" biedt aan een fonds te openen voor de aankoop van stenen. 20 medische studenten, onder leiding van B.W. Thomas I< orris, voor hulpverlening aangekomen."Coventry Air raid distress fund" schonk 3.000 pond. Chelmsford in Essex zo$d vrachtauto vol kleren. Rampen fonds "Londen" ontving zeer snel in totaal 3000 pond. Re Britse Regering heeft a~n ue landen die hulp wilden bieden medege- de ld, dat Nederland eerder in aanmerking komt. Leger des Heils heeft 3 mobiele cantines ter beschikking gesteld en kleding gezonden. Padvinasters uit Wales bieden onderdak aan kinderen en willen even tueel een hulpteam zenden.» De vrijwillige vrouwenhulpdienst schonk 25 30.000 kledingstukken. Graafschap Lincolnshire biedt onderdak aan 160 Ned. kinderen. artieulieren boden aan 20 "punts" met buitenboordmotor te zenden. Manchester schenkt grote vrachtwagen. 3 Valetta transportvliegtuigen en 6 opleidingsvliegtuigen van de R.A.F. nemen deel aan het reddingswerk en het droppen van voedsel. De Britse admiraliteit zond 162 rubbervlotten met een capaciteit van 5000 zitplaatsen in totaal, 25 rubber dinghies. De R.A.F. stelt 500 manschappen met schoppen op 30 drietonners ter beschikking Een motorschip van 990 ton met speciale raaar-inrichting neemt deel aan het reddingswerk. Voorts 50 kipkarren, 14 en 7 kleine bulldozers, 6 scrapers, 2 grote en 3 kleine graafmachines, allen bemand met in totaal 250 personen. Het Britse garnizoen te Hoek van Holland onmiddel lijk bij de reddingswerkzaamheden ingeschakeld. Vijf medische units besta ,nde uit 2 officieren, 5 minderen en 3 ambu lances. 50.000 zandzakken. Paterson Engineering Company, Londen bood aan hulpverlening in de vorm van waterpurifying equipment. Chief Inspector of Fisheries bood aan overzending van herringdrifters met diepgang van 8 tot 9 voet en enkele kleinere minder djq>gaande boten. Van Britse particuliere zijde word aangeboden actie tot inza meling in te stellen voor natuursteen. 3.000 geschonken door Coventry City Council. Motie van het Lagerhuis dringt aan op hulpverlening a n Nederland. Standpunt van de Engelse Regering is, dat Nederland voorrang moet hebben voor hulp in welke vorm ook. Gymnasium in S. Engeland f. 40. Engelse meisjesschool: snoepgoed. Engelse Quakers zonden 12 zakken met dekens en lakens. Voetbalclub Westham United zal tegen een club uit Portsmouth spelen op 14/2, ten bate van de slachtoffers.JUtefa- briek te Dundee biedt voor 200 dollar zandzakken aan. Coventry Victor motorenfabriek zendt 30 buitenboordmotoren.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 89