v la In Caracas werd een Nederlands-Curacao1 o Comi.té gevormd, dat in het bijsonder in de kring van de in Venezuela wer kende Nederlandse en Curacaose handelsondernemingen en bedrijven en particulieren gelden inzamelt. De Hollandse Bankunie te Caracas heeft een speciale re kening geopend. Steuncomité opgericht. Leden van de Oliegemeenschap Shell Cardon schonken 135.000. In de steden tiaracaibo en El Carbon zijn onder leiding van de Consuls van Nederland aldaar eveneens comité's gevormd. Cp 4 Februari was daar reeds een tegenwaarde van 20.000 en 30.000 Amerikaanse dollars bijeengebracht. De hulpacties onder de Nederlandse kolonies in Venezuela voor geld en kleren voor de getroffenen in de watersnood- gebieden in Nederland zijn thans op volle toeren werkzaam. In de ambtswoning van de Gezant is een galaconcert gegeven. Voorts was er een fancy-fair en een filmvoorstelling. Een buitenboordmotor, een geschenk van v.ier in Venezuela wonende Nederlanders, werd reeds per vliegtuig verzonden. De gemeenschap van de Koninklijke Shell.in Venezuela - hierbij niet gerekend het personeel van de raffinaderij te Punta Cardon, die reeds 33.00 dollar schonk, bracht een be drag van 32.000 dollars bijeen. Een delegatie kinderen van de "Nicolas Curiel Coutinbo" school heeft de wnd. Consul der Nederlanden te El Cardon een brief overhandigd, tezamen met een gift van Bs. 500. Iiet So de iïruis van Venezuela heeft koffie en cacao aangebo4 den.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 88