BELGIS lil Een Belgische piloot, Gerard Tremmeroe, vertrok van Brussel naar Schiphol om helpende hand te bieden bij reddingswerk. Piloot vertrok ondanks de waarschuwing, dat het gevaarlijk was voor dat werk een te lichte helicoptere te gebruiken. Kapitein Tremmeroe (Sabenapiloot) heeft in de loop van Maandag enige tientallen slachtoffers, onder wie zieken, naar de vliegbasis Woensdrecht gebracht. Belgisch hefschroefvliegtuig redt twaalf inwoners van Goeree- Overflakkee en helpt mede aan het reddingswerk in de omgeving van Bergen op Zoom. Tijdens de drukste dag van de zesdaagse zal op Zaterdag 14 Fe bruari a.s. een collecte worden gehouden voor het Rampenfonds. Dit op initiatief van de Burgemeester van Putte die contact opnam met Directie van het Sportpaleis in Antwerpen. Veertig dames uit Putte zullen onder de 30.000 man, die het Sportpa leis kan bevatten, collecteren. Burgemeester Hofmans van Putte zal het aanwezige publiek toespreken. Putte, dat ten Zuiden van Bergen op. Zoom ligt en waarvan het Nederlandse deel 1500 inwo ners telt, heeft voor het Nationaal Rampenfonds f 3000.- bijeen gebracht. Op 6 Februari bedroeg het bedrag dat op het Nederlandse Consu laat te Brussel was ontvangen: 250.000 frs. Op giro Consulaat- Generaal te Antwerpen bedroeg dit bedrag: 500,000 frs. Dit Consulaat heeft ook reeds tonnen goederen naar Nederland ver-- voerdj tientallen Belgische vrachtwagen met goederen rijden af en aan uit Belgi'é naar Nederland. Alleen op Consulaat te Brus sel werd 20 ton goederen ontvangen. Ondanks herhaalde medede ling, ook door Belgische radio, dat geen kleding meer nodig is, blijven pakketten binnenstromen. Firma Florimond Bruyr, Quai au Bois te Marcinelle biedt aan: stenen en aarde voor herstel van dijken. Het Belgische Leger dirigeerde twee compagnie'én Genietropen voorzien van motorboten naar de getroffen gebieden. Belg. Rode Kruis stuurde 3 vrachtwagens beddegoed. Op 5 Februa ri waren reeds 25.000 ton goederen afgezonden. De Sabena stelde nog een derde helicopter beschikbaar. Een Belgisch industrieel, wiens aanbieding van materieel niet van direct nut bleek te zijn, overhandigde dan maar een cheque van 100.000 frs. i Belgische soldaten hebben honderden personen geholpen bij redding en evacuatie. De Gemeenteraad van Gent heeft 200.000 fr.. voor de Belgische en 100.000 voor de Nederlandse en Britse overstroomde gebieden beschikbaar gesteld. De Belgisch.: Ve eniging van Café,-Hotel en Restauranthouders heeft aangeboden onderdak te verlenen aan 50 Nederlandse en 50 ngelse kinderen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 7