NQOR./BGSN 2 voor vervoer doktoren en medicijnen aan. De voorzitter van de Vereniging van Grossiers in Textiel, A.M. Hansen, begon een inzameling van kledingstukken. Ook kléine boten met buitenboordmotoren werden aangeboden. Studenten van de universiteit van Oslo zamelden f. 400.000 voor het Kode Kruis. Zij hebben zich verder een dag vrijgemaakt om allerhande karweitjes te verrichten, waarvan het loon naar hetnRode Kruis gaat. Er werd een inzameling van kaarsen gehouden voor de Nederlandse streken die verstoken zijn van electriciteit. Een particuliere school pchonk 25.000 paar overschoenen. Een kunstmestfabriek, de Norsk Hydro te Heroebya stuurde 30.000 jute zakken; firma's te Oslo, Stavanger en Krogeroe brachten o.a. 18.000 zakken bijeen. Firma's te Oslo organiseerden verlotingen en "bliksemloterijen" ten bate van het Kampenfonds; De Koning-van Noorwegen, Haakon, zond Hare Majesteit de Konin gin een tele grain van deelneming. Het Hoofd van het Bureau voor Culturele Betrekkingen van het Noorse Ministerie van Buitenlandse Zaken, Nilson, verklaarde in een rede voor de polytechnische vereniging te Oslo, dat het goed zou zijn, en in verband met de overstromingsramp zelfs plicht, Nederlandse emigranten uit te nodigen. De Noorse .Regering is voornemens aan het parlement golden te vragen voor hot kopen van pasklare huizen ten behoeve van Nederland en Engeland. De President van het Noorse Rode Kruis vettrok op 21/2 voor het voeren van besprekingen naar Amsterdam. Een Noors conserven fabriek heeft 500.000 blikken haring ge reed voor de slachtoffers in Nederland en Engeland. De in Noorwegen door het Rode xhruis gehouden inzameling wordt op 24/2 gesloten. De in de afgelopen week gehouden collecten brachten 4-J millioen kronen op; De ingezamelde goederen ver tegenwoord i en een waarde van 1,4 millioen kronen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 71