BELGIE 13 Marineboten uit West-Buitsland onderweg. Sabena heeft 2 hefschroefvliegtuigen gestuurd. Belgische snelhoten van de Rijnflotilles onderweg. Belgische Rode Kruis zendt 3 vrachtauto's met beddegoed en keukengerei en 6 motorrijders. Antwerpse Rode Kruis zendt met particuliere wagens voedsel en- kledingstukken naar Bergen op Zoom. Min. van Openb. Onderwijs en Belgische jeugdbeweging heeft 300 bedden, 300 matrassen en 600 dekens aangeboden. Per Sabena vervoerd 2500 paar rubber laarzen (2 l/2ton). Natuurpark "Hofstede" heeft 2 amphievaartuigen gestuurd. Belgische gendarmerie heeft wagens met radio-zendtoestellen aan geboden. National? Belgische jeugddienst zal alle beschikbaar kampeer- materiaal zenden (bedden, matrassen, slaapzakken en dekens). Uit Ostende vertrokken mijnenvegers. Aan Consulaat afgegeven door Belgische Bank cheque van f 25.000.- Bioscopen besloten opbrengst van 1 avond ter beschikking te stellen van Ned. Noodfonds (o.a. in Meisbroek). Uit Gent vertrokken 3 vrachtwagens kleding, geneesmiddelen en schoeisel.naar Middelburg. Padvindsters bieden financiële, materiële en persoonlijke hulp. Belgisch Beneluxcomité biedt aan 4 vrachtwagens met dekens, ma trassen en levensmiddelen. 2 Compagnie'ên van een infant erie-bat al jon uit Antwerpen op eigen initiatief werkzaam bij Oostburg (Z, Vlaanderen). Brussel schonk reeds 30 ton aan voorwerpen. Be giften schommelen van 20 tot 40.000 frs. Een industrieel schonk een cheque van 100.000 frs. Belgische vilbeluikers .helpen mee het verdronken vee op te rui men. Be Bestructiebedrijven te Schoten en denderleeuw ruimen de kadavers in Zeeuws Vlaanderen op. Uit Namen zijn 10 Februari naar Nederland verzonden Belgische uitrustingsstukken voor 50 meter Baileybrug. Beze brug wordt opgebouwd door de 71ste compagnie van de versterkte Genie. Ook 2 bulldozers en 1 motorpomp van 8hp zijn verzonden. In Nederland voeren vrachtauto's vervoersopdrachten uit. Vier Belgische vliegers hebben zich beschikbaar gesteld voor vluchten boven de overstroomde gebieden. Uit Gent vertrokken Donderdag drie vrachtwagens kleding, genees middelen en schoeisel naar Middelburg. Het Belgische Rode Kruis stelde een hefschroefvliegtuig beschikbaar en zendt goederen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 6