LUXEMBURG De Luxemburgse Regering zorgde voor een zending van 6.000 dekens. De Nederlandse Vereniging in de stad Luxemburg, het Rode Kruis en de Caritas Catholica zonden tot 7 Februari toè reeds 6 treinwagons totaal 150.000 ton, bestaande uit nieuwe .kleding stukken, bedden, levensmiddelen en medicamenten. Bij de Nederlandse Gezant en de Voorzitter van de Nederlandse 'Vereniging was op dezelfde datum reeds een bedrag gestort van fr. 200.000. De schoolkinderen te dchternach schonken fr.7.000. Er worden liefdadigheidsvoorstellingen gegeven. Het Rode Kruis zond nieuwe kleren ter waarde van 100.000 fr— Een vrachtauto die voor het Nederlandse Gezantschap stopd, weid spontaan door de bevolking volgestopt. Er worden auto's aangeboden voor het ophalen v n kleding en kledingpakketten. Het dorp Differdange heeft Raamsdonk geadopteerd. De Groot-Hertogin van Luxemburg zond het volgende telegram aan Hare Majesteit de Koningin Zeer ontroerd door de ramp die Uw land zo smartelijk getrof fen heeft betuig ik U en Uw dapper 'volk mijn innnige deelne ming. lp/a 2 - Een fabriek in Luxemburg heeft cement ter beschik king gesteld speciaal voor het herstel 'van de belon: rijke Loord-Zuid-verbinding over de Verdijk. De stakende mijnwerkers in Luxemburg hebben een dag van hun stakingsuitkering afgestaan voor de gostroffenen in Neder land De stad. Esch in Luxemburg adopteerde Oude fonge. ,ot en met 17/2 was door particulieren on instellingen 225.707 frs. bijeengebracht. Be Nederlandse Vereniging in Luxemburg ontving op haar girorekening eon bedrag van bijna 700.000 frs. Be vereniging kon 75.000 kg goederen verzenden. Do opbrengsten van de beide laat ten acties van hot Luxem burgse Rode Kruis en de Charitas bedroegen respectievelijk 650.000 on 2-J millioen frs.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 60