ITALIË. It.Rode Kr. bood 7 medici-specialisten aan voor desinfectie in het getroffen gebied. Hiervan hoefde geen gebruik te worden gemaakt. Het instituut ven hogere wiskunde te Rome stelt een beurs ter beschikking voor jonge Nederlander die doctor is in de wiskunde. De standhuur welke het Ned. Ministeaie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, deelnemer aan een tentoonstelling te Verona in Maart a.s. verschuldigd zou zijn t.w. een bedrag van F. 1730,- behoeft niet betaald te worden maar kan besterad worden voor steun a an de overstromingsslachtoffers. De Directie van deze jaarlijkse landbouwtentoonstelling zendt bovendien enige wagons fruit en wijn. 13 rnln.Lire aan het Ned.Consulaat afgedragen - Milaan. 35 min. ingezameld door het Rode Kr. to Milaan. Bewoners van Turijn brachten 19 mün. Lire bij elkaar. Firma Moritecatini zullen 100.000 jute zandzakken en 3000 dekens laten verschepen. 1Ó0 It. brandweerlieden uit omliggende steden kunnen zonodig overgebracht worden naar de overstroomde gebieden. Op 7 Februari keurde de Italiaanse Regering een toewijzing van 200 min. Lire aan het Italiaanse Rode Kruis voor steun aan slachtoffers van de overstromingen in Engeland en Neder land goed. In Farma wórdt een kolonne vrachtauto's met keuken en 160 bedden gereed gemaakt voor vertrek naar Nederland. De gevangenen in de Regina Coeli-gevangenis te Rome kregen op hun versoek toestemming om een collecte te houden voor de slachtoffers van de overstromingen in Noord Europa. Gevan genen en bewakers brachten een bedrag van 80.281 Lire bijeen. Het Italiaanse Rode Kruis zendt vruchten en wijn. Be Pharmachemie te Haarlem, die grote buitenlandse geneesmid- c£Lenfabrieken in Nederland vertegenwoordigtkreeg van de firma üarlo-Erla te Milaan telegrafisch aanbod te zenden wat het meest nodig is. Van vele zijden werden bewijzen van deelneming ontvangen, o.a. van de Minister-President, De Gasperi. Ook werd van verscheidene kandón. onderdak aangeboden voor kinderen en zelfs voor gehele gezinnen. Op 22 en 23 Febrauari gaf de dirigent Paul van Kempen srsk met Sancta Sicilië orkest een tweetal concerten ten bate van het Rampenfonds te Rome. De Nationale Nbctriciteits Maatschappij te Milaan stelde 10 millioen lire ter beschikking. In de Fiat-fabrieken werd op 14-/2 een tentoonstelling georga niseerd. van moderne Italiaanse schildersijen. De opbrengst van deze schilders!jen bedroeg ruim F millioen lire ten bate van het Rampenfonds.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 55