AMSHIKA (3) Detroit Committee for flood disaster biedt vitaminen en medicijnen aan tot een waarde von 25.000 Voor "care" missie op Schiphol gearriveerd 600 pakken dekens. Verwacht wordt nog een zending van 2500 dekens. Op 7 Febr. arriveerde een K.L.M, vliegtuig met circa 6§ ton dekens en kledingsstukken voor de slachtoffers van de overstromingsramp. Deze kledingsstukken zijn door de Holland Flood Relief Inoorp. ingezameld. In Boston is door de Raad van featxjÈadaxSratsxdiaxkineisrsK Jongeren van het Rode ICruis die kinderen van 493 scholen vertegenwoordigt een gift van 2500 dollar bijeen gebracht voor de door de overstroming getroffen kinderen. Het Leger des Heils accepteert giften voor Nederland en' verwacht 5000 dollar uit de Westelijke staten. Reven grote Amerikaanse transporttoestellen van de luchtbasis te Frankfurt vlogen gemiddeld 5 maal per dag boven de over stroomde Nederl, gebieden om hulpgoederen af te -werpen. Het afwerpen geschiedde met bijna feilloze accuratesse. New Yorkse schoolkinderen verzamelden kleren die per vliegtuig op Schiphol arriveerden. De President van de grootste Joodse vereniging in de Ver.Staten Bnaibrith de heer Frank Goldman heeft de Nederl.Amb. te Washington een cheque van 10.000 dollar overhandigd. Mevr. Boogaart-Eiet uit Ogden(Utah) begon in haar eentje een hulpactie die zoveel succes had dat het transport van de binnengekomen kleding enz. een groot probleem werd. Reeds op 5 Febr. namen 68 Am. Ducks en 16 helfschroefvlieg tuigen deel aan de reddingswerkzaamliedentezamen met 2500 Am. militairen, 31 groepen voor het zuiveren van drinkwater en nog eenheden van de Am. genie. Sij evacueerden bedreigde mensen, vervoerden dijkwerkers na ak critieke punten en werkten aan versterking en reparatie van dijken enz. AK3RIKA EN CANADA. .Velingelichte kringen te Ottawa menen te weten, dat men in Amerika en Canada begonnen is met een inleidende studie van een financieel program voor Nederland i.v.m. de schade aange richt door de overstroming. Het sou hier gaan om e en hulp- program op lange termijn, dat gebaseerd zou kunnen zijn op: 1) een schenking van Canada en de Ver.Staten. 2) een lening door middel van de intematioaqale bank. 3) een verhoging van de Noord Amer,bijdrage aan de NAVO, Sen en ander zou ten doel hebben de verplichtingen van Neder land tegenover de NAVO tijdelijk te verlichten en Nederland in staat te stellen voorrang te verlenen aan het herstel van de schade in de getroffen gebieden.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 4