INDONESIË. De Directies van het Indonesische dagblad "Pendoman" en van het weekblad "Siasat" hebben belangrijke bijdragen doen toe komen. Minister-President V/ilopo van de Republiek Indonesië heeft telegrafisch zijn deelneming betuigd. De Huisvrouwenvereniging te Djakarta en een aantel zaken heb ben willen dekens, wollen goederen, ondergoed, handdoeken, een ton rijst en een hoeveelheid thee per K.L.M. verzonden (4ls ton). De Indonesische douane verleende de grootste medewerking. Inzameling van dekens en geld gaat verder. Waarschijnlijk hoofdzakelijk van Nederlandse zijde: In Bandung reeds bijeengebracht Rp. 250000. Hiervan was het aandeel van de intekenlijst van de Preangerbode reeds Rp.160.000 3 ton goederen aangekomen o.a. thee, rijst, dekens en wollen kleding. Het bij de "Oaruda Indonesian Airways" in Indonesië gedeta cheerde Nederlandse KLM-personeel heeft een bedrag van f. 60.000 van het reeds in Nederland door deze employees ge spaarde geld afgestaan ten behoeve van het Rampenfonds. De leerlingen van de "Heuvelschool" in Semarang hebben uit hun eigen spaarpotten en zakgeld Rp.2.500,- bijeengebracht. In Surabaja is 3 ton bijeengebracht. In Semarang ruim 1 ton. Het in Indonesië nnnkraai opgerichte "Centraal Comité aters- nood Nederland 1953" ontvangt grote medewerking van de Indo nesische autoriteiten, die generlei formaliteiten eisen .als mede van de importeurs-en huisvrouwenverenigingen De opbrengst van een te Djakarta gehouden bazar bedroeg 130.000 Rp. Op de rekening van het Comité te Djakarta was op 14/2 reeds 2 millioen gulden gestort. Andere steden volgen met bijdragen die varieren van een tot zes ton. Aan goederen is tot dusverre 4,1 ton per KIM verzonden. In voorbereiding is de verzending van een aanzienlijke hoeveelheid kapok. Van Chinese zijde in Bandoeng is drie ton tapioca aangeboden. 5

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 49