4 De Franse steden Bordeaux, Marseille, Courbevoie, Vinnents en Issy- les-Moulineaux hebben aangeboden Nederlandse plaatsen te adopteren. De gemeente Straatsburg heeft 2 millioen fr.^ter beschikking ges beid van de slachtoffers Nederland, België en Engeland. De Electricité de France heeft 500 veldbedden ter beschikking ge steld. Een vliegtuigfabriek te Billancourt heeft 500.000 fr. ter hsx beschikking gesteld, van een nader aan te wijzen Nederlandse ge meente, het hulpcomité Elec-ricité de France 700.000 fr. voor het zelfde doel. De Franse Minister van Bui enlandse Zaken heeft op 20/2 aan zijn Nederlandse ambtegenoot Minister Beyen een cheque van 20 millioen fr. aangeboden ten bate van de slachtoffers van de overstromings ramp De Firma Velo-Solex te Courbevoie heeft 10.000 gulden aan het Dampenfonds geschonken De Voorzitter van het Franse Verbond van Werkgevers heeft rubber- schoeisel aangeboden. Verder heeft de Compagnie Générale des Industries Textiles Allard Rousseau et Cy te Roubaix 500.000 fr. geschonken aan het Rampen fonds, bijeengebracht door dnrectie en personeel. 24/2. - De in Den Haag woonachtige lithograaf Louis Favre heeft drie litho's afgestaan, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de slachtoffers van dew watersnood. De acteurs en actrices van de Comédie Frairjaise zullen een voor stelling geven ten bate van de slachtoffers in Nederland, België en Engeland. Eigenaren en personnel van een Parijs restaurant hebben bes lob en alïo winsten en fooien die zij op 27 Februari zullen ontvangen te offeren voor de getroffen kinderen in Nederland.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 45