FRANKRIJK Aan het reddingswerk nemen deel: 2 "bataljons genietroepen, voordien van varend materieel, alsmede 2 aken van het Franse Rijnflotille. Voorts 2 helicopters en 1 dakota. De helicopters zijn ter beschikking gesteld door het Centre d'Essay en Vol van Arpajon te Farijs. De Renault-fabrieken zonden 3 zware vrachtauto's met hulpgoederan. De Minister Voor TRansport en openbare werken en de Directeur-Gen. van dé Spoorwegen bieden medewerking aan in de vorm van stoom- en electrische locomotieven. Kardinaal Feltin, aartsbis chop van Parijs biedt de Kardinaal Aarts bis: chop van Utrecht huisvesting van 3000 dakloze kinderen aan, door middel v.n de diensten van Katholieke hulpinstellingen. Aanbiedèngen om kinderen op te nemen van de steden: Parijs, Marseille Nice, Cannes, Lille, Marcq en Baceuil Air France zal hulpgoederen gratis vervoeren. Afdeling Holland van de Renauitfatorieken stelt 4 bestelwagens en personenwagens ter beschikking. Het Bretonse comité voor bescherming van de jeugd heeft 50.000frs ter beschik ing gesteld. Het Nederlandse consulaat te &±±±b Lyon ontvangt honderden pakketten kleding. 'De stad Nice Schenkt 500.000 frs. en zendt 1000 dekens. De stad Can es schenkt 1 miliioen frs. De organisfcfcie van brandstof!'enhandelaren stelt 300.000 frs ter be schikking voor getroffen collegas. De reders van Boulogn'e sur Mer zenden een treiler. De Franse gemeente collecteert.te Rotterdam onder leiding van de R Franse consul. De Franse Ambassadeur schenkt uit privé middelen f. 1000. De stad Orange schenkt 500.000® frs. en biedt onderdak aan voor 500 kinderen gedurende een maand. De Franse Rijnvaart zendt een"vriendschapsschip" Uit Nantes komen 2 ton dekens en kleding. De heer Lefaucheux, President Dir.Gen. van de Renaultfabrieken zendt 3 vrachtwagens met levensmiddelen en Rode KRuis goederen en chauffeur voor reparatiewerkzaamheden. Uit Duitsland komen nog 150 Franse motorboten. Marcq en Barroeuil adopteert Nederlandse gemeente. Parijse gemeenteraad voteert 5 miliioen frs. vo r het onderbrangen van 100 Nederlandse kinderen in Frankrijk. Gemeenteraad van Bordeaux stelt 60.000 gulden ter beschikking voor de drie getrofen landen. Vereniging van hotelliers te Lourdes bieden aan 500 Ned. kinderen onderdak. De Farijse brandweerlieden en de bond van de Parijse po litie stellen hun vacantiecolonies ter beschikking. De Coca Cola fabriek schenkt 9 miliioen frs. Uit Nancy komt per particulier vliegtuig een lading van 275 dekens en 50 pakketten kleren. Zeeve kenners bieden zich aan met 3 rubber boten. Uit Duitsland komt weer een Franse compagnie met 44 autokipwagens. "Alstom" de Franse fabriek van electrische locomotieven schenkt f. 30.000, het personeel schenkt f. 1500. Het bedrijf dut in Neder land optreedt als filiaal schenkt f. 2500. en Franse particulier stelt e n bemande helicopter gratis feeschik baar. V

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 42