Het Deense Rode Kruis biedt aan enkele honderden kinderen tijdelijk op te nemen. De Voorzitter van de Deense Tweede Kamer verklaarde aan het begin van de vergadering, dat de ramp in Engeland en Neder land een diep gevoel van medeleven heeft opgewekt. Ken onderzoekt de mogelijkheid vee te zenden voor de boeren die het hunne hebben verloren. 13/2. - Een fabriek in Denemarken heeft cement ter beschikking gesteld speciaal bestemd voor het herstel van de wegverbinding Noord-Zuid over de Lioerdijk. 18/2- De Vereniging van Metaalindustrieën te Den Haag ontving van haar Deense zusterorganisatie een cheque groot ±Q± 10.000 Deense kronen voor het Rampenfonds 20/2 - In Kopenhagen is een concert gegeven ten bate van de slachtoffers van de /atersnood in Nederland. Voor dit concert waren de prijzen verdubbeld,.' de zaal was uitverkocht. Het concert werd belangeloos gedirigeerd door de Nederlandse di rigent -illem van Otterloo. 20/2.- in de afgelopen weken heeft het Rode Kruis in Denemar ken ongeveer 1500 ton kleren ingezameld. Het Deense Rode Kruis schat de waarde van de ingezamelde goederen 17 tot 20 millioen gulden. Bovendien was reeds ruim een millioen aan contante middelen on vangen. De actie duurt nog voort. 21/2.- De Hoofdcommissaris van Politie te Amsterdam heeft na mens de Deense Rijks olitie een cheque ter waarde/ van 15.000 gulden ontvangen ten bate van het Rampenfonds. 23/2.- Te Rotterdam werd de lading van het kustvaartuig Columbus gelost, dat door de Nederlandse rederij Jagenborg te Delfzijl belang.loos beschikbaar was gesteld om 250 gasÊt ton goederen van Kopenhagen naar ons land te vervoeren. In het Kieler-kanaal waren volgens mededelin en van de kapitein geen kanaalrechten geheven en ook de loods behoefde niet te worden betaald. De leden van de staf van een scheepvaartmaatschappij te Helsingor hebben duizend Deense kronen bijeengebracht voor de rampgebieden De transportcolonne, welke de Deense Regering in overleg met het Deense Rode Kruis aan het Nederlandse Rode Kruis ter be schikking hoeft gesteld, vertrekt op 24 Februari terug naar Denemarken - 3 -

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 38