DENEMARKEN (f) De Deense Regering stelde een Catalina-amphibie-vliegtuig met volledige bemanning beschikbaar. Een tweede Catalina volgde later. De Deense Luchtmacht en Genie stelden 54 rubberboten be schikbaar, die per vliegtuig werden aangevoerd. De Burgemeester van Aarhuus bood 6 barakken aan. Aarhuus schonk ook 1500 paar rubber laarzen. Een Deense firma stuurde nog 1000 paar waterlaarzen. De Deense Koning stuurde een auto met geschenk, o.a. wollen dekens Uit het fonds der Deense Landbouworganisaties werden 30.000 spaden en 175 kruiwagens aangekocht. De stad Frederiksberg bood barakken aan. De Koninklijke Deense Marine leende rubberboten. De Financiële Commissie uit het Parlement schonk 40 ton textiel, zijnde 21.600 kledingstukken uit de voorraden van de bescherming burgerbevolking. Op 9 Februari reeds 10 millioen kronen bijeengebracht (d.i. meer dan vijf en een half millioen gulden) Na amper anderhalve week waren uit Denemarken reeds 140 ton goederen waaronder dekens, spaden, zandzakken en kruiwagens, per vliegtuig aangevoerd. Per trein, met auto's en met sche pen werden 160 ton aangevoerd. Een inwoner van Oeresund zamelde kledingstukken in en vertrok des avonds met zijn volgeladen auto om de partij aan het Ne derlandse Rode Kruis te gaan aanbieden. De Faroer-eilanden verzonden tienduizend zandzakken via Dene marken naar Nederland, als bijdrage van dit kleine Noord-At lantische Deense district. De Deense K.L.M.-piloot Steinbeck en zijn zoon togen beiden in Zeeland aan het werk, de vader als piloot van een D.C.3, de zoon als Deens militair vlieger in een Catalina-vliegboot i De Deense bond voor militaire oorlogsslachtoffers stortte een bedrag. Een groep Deense industrieën organiseerde zich voor de hulp verlening onder aanvoering van Berlingske Tidande en stuurde een vertegenwoordiger per vliegtuig naar Nederland. - Een -

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 36