DU I I'S LAND (6) Op 14 en 15 Februari hebben enige ambtenaren van de Duitse Bondsregering te Den Haag besprekingen gevoerd over de uit werking van een plan, dat opgesteld is naar aanleiding van een desbetreffende resolutie van het Duitse Pars±lement om aan Nederland technische hulp te verlenen voor de noodgebie- den. Aan het slot van de besprekingen is een protocol opge steld waarin is bepaald, dat V/est-Duitsland grote basalt leveringen van stortsteen en zuilen zal uitvoeren. De steen wordt gratis geleverd. Ook zal er rijshout worden geschon ken. test-Duitse steenze'-ters zullen worden beschikbaar ge stold voor de dLjkenbouwAlleen hun verblijfskosten komen voor rekening van Nederland. Geschonken worden voorts auto bussen voor het vervoer van arbeiders. .'.'est-Duitsland zal aan Nederland leveren: ponten met motoren, 60cm spoorrails met kipwagen, draglines, woonwagens en vrachtautos De omvang van al deze hulp is door de test-Duitse Bondsrege ring voorlopig bepaald op 5 millioen D.M. De Nederlandse Regering zai zorgen, dat de goederen door een nog -nader aan te wijzen ambtelijke instantie' worden overgenomen en zij zal de goederen naar eigen inzicht doelmatig doen gebruiken. Het Duitse Ministerie van Economische Zaken zal bij de Centrale instantie een verbindin sman detacheren, die bij eventuele moeilijkheden met genoemd ministerie overleg zal plegen. De Cardinaal aapdsbisschop van Keulen heeft de gelovigen opge roepen tot hulp aan de Nederlandse slachtoffers van de waters nood. De est-Duitse vakverenigingen hebben tot dusverre rond 106.000 mark voor de hulpverlening aan de getroffenen van de overstromingsramp in Nederland bijeengebracht. De Hanschel-werke in Kassei hebben aan het Duitse Ministerie van Econo tlsche Zaken een nieuwe "Motorhydraulischendreisei- tenkipper" overgedragen als geschenk voor Nederland als mede een splinternieuwe locomotief. De August kysKh Physsen Hutte te Duisburg-Hamborn heeft 20 ton hoogovencement gratis ter beschikking gesteld. in Antwoord op een oproep van de Bisschop van Munster zijn in dit bisdom vier wagonladingen goederen voor Nederland bij eengebracht j bovendien is in totaal 70.000 mark bijeengebracht. Het- V/eekblad "Revue" in München heeft 400 ton kleding bijeen gezameld alsmede D.M. 35.000. Voorts heeft het drie boten met buitenboordmotoren en manschappen ter beschikking gesteld. Hot Rode Kruis in Den Haag ontving op 17 Februari van het x±± Miag Mülebouwbedrijf 7.000 gulden en een hoeveelheid ma trassen, enige duizenden paren mannensokken en vrouwenkousen. De leden van de Nederlandse Vereniging "Prinses Juliana" te Breyell-Schaag (Did) hebben op verzoek van hun burge meester een huis-aan-huis-actie gevoerd welke ruim D.M.' 3500 opbracht, en waarbij ook een hoeveelheid kleding en andere goederen is ingezameld. De Duitse grensboeren hebben met gulle hand gegeven en tallo zen hebben zich bereid verklaard Nederlandse kinderen op te nemen en persoonlijke hulp te verlenen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 34