SUITiJLAND (2) De firma Rloeckner te ülrn 2 kipvrachtauto's en 2 vrachtv/agens. De Weotduitse speelgoedfabrikanten 10.000 mark. De stad Dortmund schenkt 10.000 mark. De Mercedes-Benz fabrieken te Stuttgart geven een ambulance- wagen.' De Verenig&ing tot behartiging der hijnvaartbelangen te Duis burg schenkt 5.000 mark. Den Duiste weduwe uit Talheim biedt een maand weduwenrente aan. 300 Duitsers in Amerikaanse dienst assisteerden in het ramp gebied. De Technische Hochschule te Aken bood arbeidskrachten aan. Het Technische Hilfswerk te Smden bood mankracht aan. Uit Meina werden chauffeurs aangeboden. Den vrachtauto uit Hulheim een autobus uit Hears, 2 motor-»- va rtuigen met een diepgang van 1,40 H. en een vervoerscapaci teit van 300 personen uit Düsseldorf. De Siemens fabrieken te Dortmund boden aan accu's, batarijen, licht-agregaten, mijnlampen en electrische lantarens. De Duitse Schauchbot fabriek Hans Scheibert te Eschershausen bood rubbei-boten met aanhangmotoren aan tegen normale prijs. De grensbewaking bood 6 bewakingsvaartuigen en 2 patrouille vaartuigen aan. Het Bundesverband der Deutsche Bauindustrie bood een grote hoeveelheid materiaal aan voor herstelwerkzaamheden. Een groot mijn-bedrijf in Dortmund stelde beschikbaar: vracht wagens, autobussen, 1 brandweerwagen met 2 motorpompen, alle met personeel en een reddingsbrigade van 25 man. Brunswijk zond een schenkzending kleding en medicamenten, voor 130.000 mark. De gezamenlijke landbouwcoöperaties in Würtenberg 10.000 mark. De gezamenlijke V/estfaalse mijnen zonden 50.000 mark. De steden Düsseldorf, Duisburg en Homberg bieden hulp aan, vooral aan Rotterdam. Verschillende estduitse steden bieden aan onderdak aan kihderen te verlenen. De R.K. studenten van Berlijn boden aan hun eerstkomende va- cantie in een Nederlands werkkamp door tc brengen. De West-Berlijnse jeugdorganisaties sporen hun leden aan om 50 pfennig te storten voor Nederland. De kleine veenkolonie Neu—gnadenfold, gesticht door uit tilezië gevluchte Hernhutters, biedt geld aan en onderdak voor kinderen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 30