CANADA (2) Inzameling aan de Universiteit van Toronto. Meer dan 5*1 ton reliefgoederen liggen gereed op het vliegveld van Montreal! matrassen, lakens, kussens, slopen, schoenen en kleding. Óp 7 Februari had Canada reeds voor een waarde van 24.000,-,- aan goederen (dekens, kleren en schoeisel) aan Nederland en Engeland gezonden. Een extra-editie van het immigranten-blad "Nederlandse Post" werd uitgegeven ten bate van de nationale ramp. De Canadese Regering besluit prioriteit te verlenen q.an alle door de ramp getroffen emigra&Aen. 50 zwaar getroffen boeren zullen een eigen boerderij in Canada kunnen krijgen, Het Canadese Huis van Afgevaardigden aanvaardt een resolutie om materiële hulp naar de rampgebieden te zenden. Een Canadese landbou er heeft aan heb 'e Vancouver gevestigde fonds voor hulp aan Nederland medegedeeld, dat'hij aan getrof fen Nederlandse gezinnen die naar Canada zouden willen emigre ren, stukken land ter grootte van 20 acres in eigendom willen geven. De Canadese stad Ottawa heeft het dorp Kruiningen geadopteerd. De Canadese Katholieke Hiërarchie heeft een bedrag van 15.000 dollar ter beschikking gesteld voor de hu1pver1eningaan de slachtoffers van de overstromingen in Groot-Britannië, Bel ie en Nederland. De in./oners van het distrfct "Holland Harsh" hebben een 20-jaar oude schuld afgelost door tienduizend dollar bijeen te brengen voor hulpverlening aan hun vroegere landgenotén. 20 jaar gele den tijdens de crisis droegen Nederlanders er toe hij hun landgenoten in Canada in staat te stellen het land te kopen, dat bekend staat als Holland Marsh. De Regering van de Staat Ontario heeft 100.000 dollar ter be schikking gesteld voor steun aan de slachtoffers van de Europes© watersnood. De Canadese militairen, die op 4 Februari uit Duitsland naar ons land kwamen om dc-el te nemen aan de reddingswerkzaamheden zijn op 17 Februari teruggekeerd naar hun hoofdkwartier in Hannover.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 24