A M.RIKA (6) Door "Standard Electric Corporation" werd. een bijdrage van 5.000 dollar san het Rampenfonds overgemaakt. Studenten en leraren van de Academie voor Onderofficieren van het Amerikaanse 7e leger hebben de Nederlandse Regering een gift van 673 dollar voor de slachtoffers van de watersnood gezonden. De Fair Child vliegtuigfabrieken te Hagcrstown hebben, gedach tig het bezoek door Prins Bernhard aan. deze fabrieken gebracht, aan de Prins een cheque van tienduizend dollar gezonden, be stemd voor het Rampenfonds. De Vice-President van de maat chap- pij voegde hier uit privé middelen 500 dollar aan toe. De Care Missie heeft tot dusverre (17 Februari) 11.400 lbs voedsel ter beschikking gesneld, 3150 dekens 170 Care-pakket- ten, ieder bestaande uit 2 lakens, 2 slopen, 2 handdoeken on 4 stukken zeep en 350 gereedschapskisten. De totale waarde van deze giften bedraagt meer dan f. 150.000,-. Op 18 Februari lag in New Yörk 200 ton 1 oederen op vervoer naar Nederland te wachten. Zoals bekend is gratis transport aange boden door de Holland-Amerika lijn en de K.L.M. Ook binnen de Verenigde Staten worden minimale bedragen oesteed aan trans portkosten, het meeste vervoer is gratis. Het hulpcomité te San FranciePo had per 16 Februari 10.000 dollar ingezameld. De Commandant van de Amerikaanse Luchtstrijdkrachten in Marok- ko heeft te Rabat aan de Conuls-generaal van Nederland, België en Groot-Britannië een cheque overhandigd met het oedrag, dat door inzamelingen bij de Amerikaanse kolonie in Marokko werd bijeengebracht Het gemeentebestuur van Vlaardingen ontving op 17 Februari een schrijven, waarin de President van de Cin-Cinati Milling and Grinding Machines Incorp. mededeelde een gift van 10.000 dollar te hebben overgemaakt aan het Nationaal Rampenfonds. De Amerikaanse Catholic .elfare Conference te ./enen heeft een hoeveelheid beddegoed. en medicamenten ter waarde van meer dan 100.000 gulden naar de geteisterde gebieden in ./est-Europa verzonden. Op 19 Februari werd te New York City een "Holland Flood Relief Day" gehouden. De voorzitter van "Lions International^omvattende 10.000 clubs, die tezamen ongeveer 450.000 leden tellen, te s-Graven- hage aan Prins Bernhard een cheque van 1000 dollar overhandigd als klein begin van ëen grote sneeuwbalactie die deze organi satie voor .de Nederlandse rampgebieden gaat beginnen. Op 20 Februari heeft de Ambassadeur der Verenigde Staten in ons land aan de Voorzitters der Eerste en Tweede Hamer exemplaren aangeboden van een d.oor de Amerikaanse senator Alexander Wiley voorgestelde en door het Congres aangenomen resolutie waarin medeleven betuigd wordt m t de ramp die Nederland heeft getrof fen. Het Amerikaanse vakverbond C.I.O. zal een grote zending pakketten naar Nederland sturen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 19