AMERIKA C5) Het Lid van hot Huis van Afgevaardigden, Francis alter, mode ontwerper van de Mac-Carran Walter Immigrstiewetheeft een wetsontwerp ingediend Dij het Huis van Afgevaardigden, waarin voorgesteld wordt 25.000 Nedejérlandse slachtoffers van de v/a ter snood ter naturalisatie in de Verenigde Staten toe te laten. De Democantische Senatoren. Kerr en Monroney hebben in een tic gram aan Eisenhower er op aangedrongen om fondsen van de /ederzijdse Veiligheids Organisatie te gebruiken om overtol lig vlees aan te kopen ter verscheping naar de getroffen ge bieden Nederland, België en Engeland. Op 17 Februari zijn met alle Nederlandse en buitenlandse mili tairen ook de Amerikaanse dukws uit Schouwen-Duiveland terug getrokken. Door middel van deze dukws heeft men 286 slacht offers kunnen evacueren. Daarna hebben de dukws nog grote diensten bewezen bij het bergen en vervoeren van allerlei ma terieel waaronder 550 ton zandzakken. Hier volgt een overzicht per 21 Februari van de diverse hulp acties in de Verenigde Staten; Het Plaatselijk Comité te Boston verzamelde 40.000 dol lar, de Buffalo 20.000, de Holland Michigan 4.000, de Grand Rapid 5.000, Cleveland 10.000, de Kalamazoo 4.000, de Cin Cina- ti 10.000, Passaio in de Staat New York 5.000. Op het Consu laat Generaal te New York werd 45.000 dollar ontvangen, waar bij inbegrepen de cheque van 91.44 dollar van de 101e airbom- division, die destijds te Nijmegen heeft. gestredenDe Netherlands American Foundation ontving 10.000 dollar. In Les Angeles verwacht men een opbrengst van 200.000 dollar, te New Orleans 50.000 dollar. De Amerikaanse Medische Organisatie stond rechtstreeks 5.000 dollar af. 20.000 dollar is toege zegd door de Amerikaanse Vrij Metselaars. Het totaal is dus bijna 400.000 dollar. Het overzicht van adoptie van steden is thans, als volgt; Hays in Kansas adopteerde Zierikzee, Ottawa in Kansas Krui- ningen, na Crosse in Kansas Oudenhoorn, en Galsbury in Mary land St.Philips land. Kamps tead op Long Island heeft Haamstede geadopteerd. Zaterdag 28 Februari wordt oen speciale Haamstede dag georganiseerd voor hulpgoederen. In Philadelphia worden grote kledinginzamelingen gehouden, die ook niet te stuiten waren, toen bleek, dat de behoefte aankle ding in Nederland minder werd. In Paterson was op lp Februari reeds 10.000 gulden binnenge komen. Aartsbisschop Cushing schonk drieduizend paar schoenen, ter wijl tientallen tonnen kleding werden verzameld, welke reeds ged eltelijk per s.s. Blommersdijk zijn verzonden. De "American Internationa] Underwriters Corooration" heeft een cheque van tienduizend dollar overhandigd aan Prins Aschwin, de broer van Prins Bernhard. De President van deze firma riep de Amerikaanse importeur.1 op ondanks de ramp zaken te blijven doen met Nederland. Het personeel van de Standard Electric te s-Gravcnhage heeft door dagelijks een uur over te werken en door inzamelingen reeds een bedrag van 10.000 gulden bijeengebracht.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 18