INTERNATIONALE ORGANI3A TIES 3) De Regering heeft een telegram ontvangen van de Internationale Unie van Europese Federalisten, waarin deze haar medeleven "be tuigt met de ramp. Bij Minister Mansholt zijn vele telegrammen en "brieven van deelneming met de overstromingsramp^binnengekomenonder meer van zijn collega's uit Zweden, Italië, West-Duitsland, Engeland evenals van de directeur-generaal van de FAO. Zeshonderd ambtenaren van de O.E.E.S. hebben meer dan 900.000 fr. bijeen gebracht voor de slachtoffers van de overstromings ramp in Groot-BritanniëNederland en België.. De Unesco zal de wederopbouw van het onderwijs in de getroffen gebieden steunen door de opbrengst van het z.g. geschenk-bonnen- systoem ten goede te laten komen aan deze gebieden. In een winkel van het hoofdkwartier der V.N. is een speciale verkoop gehouden van goederen uit de door overstroming geteis terde Europese landen. De winst zal worden gestort bij het hulpfonds voor de overstroomde gebieden van het secretariaat der V .N De ambtenaren van het secretariaat der V.N. hebben oen collecte gehouden voor de slachtoffers der overstromingen, welke tot dusverre 10.000 dollar heeft opgebracht. De Staf van het Zuidelijke Hoofdkwartier van de N.A.V.O. te Napels heeft 2 ton kleding en voedsel voor de slachtoffers van de overstromingen in-Noord-West-Europa bijeengebracht, terwijl voorts een bedrag van f 3.000,- werd ingezameld. De Centrale Rijnvaart Commissie heeft de'Nederlandse Regering aangeboden een van haar technische experts ter beschikking te stellen, welk aanbod door de Nederlandse Regering gaarne geac cepteerd is. De K.N.A.C. heeft vele blijken van medeleven van zustervereni gingen uit het buitenland ontvangen. De Luxemburgse automobiel- club schonk een gave in geld, de Franse club gaf 100.000,- fr. en de Italiaanse club a50.000,- lires. Scandinavische Rode Kruis leiders hebben op 21 Februari met het Nedei'landse Rode Kruis besprekingen gevoerd over de hulpverle ning aan de overstroomde gebieden. Namens het Deense Rode Kruis werd medegedeeld, dat reeds voor 20 millioen Deense kronen aan goederen naar ons land gestuurd is en dat de collecte van het Rode Kruis bovendien nog 2-J millioen Deense kronen heeft opge bracht. De collecte van het Rode Kruis in Zweden heeft 10 millioen kronen opgebracht. De Gedelegeerde van de Liga van Rode Kruis Verenigingen, kolonel W.E.i Reynolds, die de buitenlandse Rode Kruis-hulp aan. de slachtoffers van de watersnood coördineert, heeft het Nederlandse Rode Kruis medegedeeld, dat de getroffenen zullen worden voor zien van een pakket met de eerst benodigde nieuwe textielgoede- ren voor huishoudelijk gebruik. De President van de Duitse Boerenverbond heeft aan de President van het Verbond van de Europese Lanbouw verzocht een gezamen lijke Europese hulpactie in te stellen voor de in Nederland ge troffen boeren.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 12