INT ^.NATIONALE ORGANI a AVI ES (2) Het Interkerkelijk Hulpcomité van de Wereldraad van Eerken te Geneve stelt 6.000 fr. ter beséhikking. De 3400 leden van het Secretariaat der V.N. vormden een com missie voor hulp aan de Nederlandse getroffenen. Betuigingen van medeleven werden ontvangen van het Verbond der Belgische Nijverheid, het Vlaams Economisch Vebbond, The Federation of British Industries, de Noorse Centrale van Industrie Federaties, het Centraal "Werkgeversverbond van Italië en de Industrie Federaties van Zwitserland, Telegrammen van medeleven ontvangen van de Secretaris-Generaal der Benelux, de Hoge Autoriteit der Kolen en Staal Gemeenschap en de Secretatis-Generaal der V.N. De Intern Rode Kruis verenigingen brabhten reeds 10 min. dollar bijeen. Het personeel van de Compagnie Internationale des Wagon-Lits heeft een hulpactie georganiseerd. De Directie van de afdeling Nederland zond reeds een partij goederen waar onder 100 dekens en een gift van 10.000 gulden. De Suesk-anaal Maatschappij zond 5 min. Fr.frs. De Verkoopmaatschappij te Amsterdam van de Anglo-Iranian Oil Company Ltd. zond f.25.000. De Duitse zustermaatschappij bracht 3.000 mark bijeen. Alle schee pvaaistmaat schappijen die li jijen onderhouden tussen Canada en Europa stellen alle hulpzendingen vrij van vracht. Het Nederlandse Comité van de Oeuvre de- Seeours aux Enfants en het Israëlische Comité boden onderdak aan voor kinderen. Betuigingen van medeleven van de Aartsbisschop van Canterbury en van de Oud-Kahtolieke bisschoppen van Oostenrijk, Zwitser land en Duitsland. 2.000 veldpredikers van de strijdkrachten van 7 NATO-landen richtten een oproep tot steun. De Raad van de NATO richtte een oproep tot alle leden om materiële hulp te verlenen. De Voorzitter van de Consultatieve Vergadering van de Raad van Europa sprak de hoop uit, dat het Comité van Ministers direct gemeenschappelijke maatregelen zal overwegen voor de hulp aan Nederland. De Directeur-Generaal van de Food and Agriculture Organization van de V.N. biedt hulp van zijn organisatie aan. Ex-koning Faroek van Egypte stelde ong. 9.000 gulden, die be stemd waren voor een receptie voor zijn 33ste verjaardag, ter beschikking van de slachtoffers,.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 11