INT i. RN AT I OK ALL ORGANISATIES Ket Internationaal Secretariaat voor de Jeugd van öe Europese beweging heeft een dringend beroep op öe jeugd bewegingen in de "zestien vrije landen van Europa" gedaan om een hulpactie te organiseren. Men wel kleding in dekking inzamelen om dit door bemiddeling van de Nederlandse Ambassades en het Rode Kruis te verzenden. Ook heeft men plannen voor adoptie. Van coöperatieve organisaties uit het buitenland komen berichten van deelneming en toezeggingen Voor hulp binnen. De Groothandelsvereniging van de verbruikscoöperaties in Sweden schonk 500.000 kronen, die in frankrijk 500.000 francs, de Oostenrijkse 1Q0.000 schilling. Verder zegden ook reeds de landelijke coöperaties van Amerika, België en Duitsland hulp toe. De Italiaanse Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers heeft een bedrag van 1.000.000 lire gestort. De Italiaanse Bond van Oud-strijders een bedrag van 100.000 lire. De franse Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers en de Deense Bond van Militaire öorligsalachtoffers hebben via hun Ambassade of het Rode. Kruis eveneens een bedrag ge stort. De franse Blindenbonö heeft een-bedrag gestort van 40.000 francs. Rode Kruis-verenigingen over de gehele wereld hebben tot dusverre ten naaste bij 10 millioen dollar aan geld bijeen gebracht voor hulp aan de slachtoffers van de overstromingen. De voorzitter van het Internationale Joodse Hulpcomité "Bnai Brith" heeft de Nederlandse Ambassadeur te Washington een cheque van 10.000 dollar overhandigd. De "American Joint Distribution Committee" heeft 5.000 gulden ter beschikking gesteld voor de slachtoffers van de over stromingen. Door de Liga van Rode Kruisverenigingen werd een oproep ge daan voor 10.000 rubberlieslaarzen, welke onmiddellijk door het Canadese Rode Kruis werd beantwoord. Telegrammen van deelneming zijn door H.M. de Koningin ont vangen van de Koning en Koningin van Benemarken, de Koning en Koningin van Zweden, de President van Finland en de Pre sident van Zwitserland. Generaal Ridgway, opperbevelhebber van de Atlantische strijd krachten in IIIropa, heeft aan de Minister van Oorlog een telegram gezonden waarin hij zijn deelneming betuigt.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 10