JAN SCHWEINSBERG Telephone +61 8 8825 3059 P.O. BOX 167 MOONTA SOUTH AUSTRALIA 5558 14 Juni 2003. Projectbureau Delta 2003 t.a.v. Mevrouw A.M. Vinke Antwoordnummer 75 4330 VB MIDDELBURG NETHERLANDS Geachte Mevrouw Vinke, Uw oproep gelezen hebbende in de Dutch Weekly geef ik u hierbij de gewenste gegevens betreffende mijn aandeel rijdens de Watersnoodhulp inn 1953. Geboortejaar 1930, Lid van Colonne Den Haag Nederlandsche Roode Kruis. Als lid van de Haagse Colonne ging ik 's Zondagmiddags naar Fijenoord Stadion in Rotterdam en was actief met opzetten van opnamecentrum voor vluchtelingen. Dinsdagmiddag gingen we terug naai' Den Haag en werden in de 'moeilijkste' situatie geplaatst, n.l. reserve. Aangezien de trucks met equipment in twee straten werden geparkeerd, was ik een van de 'schildwachten' ter beveiliging dat wel nodig was, want in de avond stal een onverlaat de batterij van de motorfiets, die gemerkt was met een rood kruis, in front van het Haagse hoofdkwartier. Daarna was ik gedurende de nachten voor mijn vrije dagen (ik was leerling verpleger) in de Rode Kruis tenten op het Haagse Malieveld als nachtwacht aanwezig en gedurende de (vrije) dag was ik als bijrijder op vrachtwagens werkzaam met opladen en aflevering van hulpgoederen in de noodgebieden. Dit duurde tot Pasen. Voor uw informatie wil ik u nog vertellen dat ik op de Zaterdagavond in Leiden aan een Voortrekkersweekend deelnam en gedurende de avond gingen we naar Katwijk aan Zee om in een zaal naar een documentair filmprogramma te kijken. Het geluid van de storm gaf mij een voorgevoel van naderend onheil. Normaal ben ik niet bang, maar ditmaal zat het mij niet lekker. Het zoute zeewater spetterde op de bovenleiding van de Blauwe Tram en dat maakte een spektakel van vonken. De volgende middag om 12 uur werden de Zeeloodsen (Padvinders) van Rotterdam verteld om direct terug te keren en de sloepen te bemannen voor reddingswerk. Gedurende mijn laatste vacantie in Nederland in 1982 heb ik de documentatie van de Deltawerkzaamheden gezien op het werkeiland Neeltje Jansz. De dias die ik meebracht, plus nog enige andere van mijn eigen opnamen staan klaar om over een paar weken getoond te worden aan een groep Australiërs en over ongeveer 6 maanden gaat de show naar Adelaide om mijn vrienden houtbewerkers (hobbyisten) de Nederlandse waterbouw kundige wonderen te laten zien. Dan zijn er weer meer mensen die dan weten dat Hans «2T c «2:

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 1