34 gestaan, het gat met zinkstukken op te zinken. Daar deze werkwijze te veel tijd in beslag zou nemen, werd besloten tot dichting met damwand. Over deze damwand kon toevalliger wijze de beschikking worden verkregen, daar in de Biesbosch- haven te Werkendam stalen damwand voor een toekomstige Biesboschsluis aanwezig was. De dichting met damwand kwam op 10 Februari gereed, terwijl het zandlichaam, dat ter weerszijden werd gestort en gespoten op 12 Februari gereed kwam. Het zand is aangevoerd per vrachtauto uit Keizersveer en afkomstig uit een zanddepot van de Rijkswaterstaat, bestemd voor de omlegging van de Rijksweg om Raamsdonksveer, Verder werd zand gebaggerd uit de Bakkerskil en met een bakkenzuiger gespoten. Dijkgaten f, g, h, j en k. Alle doorbraken voorzien van een ringkade met zandzakken (gereed 9 Februari). Vervolgens is aangevangen met het de finitief herstel. Het zand voor de kern van het dijklichaam wordt uit het depot Keizersveer aangevoerd. De klei wordt uit een gors betrokken. Dijkgat i. Alle gaten tijdelijk gedicht met een ringkade van klei (gereed 5 Februari). De dijk wordt definitief geheel met klei hersteld. Dijkgat l. Te beschouwen als binnendijk. Het definitief herstel is eerst later ter hand genomen en wordt door de Ned. Heide Mij. verricht. Het zand voor de dijkskern wordt uit het depot Keizersveer betrokken. Dijkgat m. Alle gaten zijn tijdelijk met zandzakken gedicht (gereed 5 Februari) daarna is het definitief herstel, geheel met klei, door de Ned. Heide Mij. begonnen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 36