17 Vervolgens kwamen de Slikpolder (145 ha) en de Ketel en Lokkerspolder 120 ha) onderwater; daarna de Westpolder (53 ha) en de Keense polder (190 ha). Met veel moeite kon de Schenkeldijk worden opgehoogd, waardoor het Nieuwland of Mancia Winterpolder watervrij bleef. ïn de Bloemendaalse dijk zijn twee duikers, die een open verbinding vormen tussen de polders Bloemendaal en Grote Ketel; deze duikers werden door dijken van zandzakken afgesloten, waardoor werd voor komen het overstromen van de polder Bloemendaal en het gevaar voor overstroming van het Oudland van Standdaarbui- ten en de Noordt Toren Oost en West Meerenpolders. In de Dikke Dijk, ter plaatse van de Galgeweg, was een coupure; door het met zandzakken afdammen werd het instro men van de Noordt Toren Oost en West Meerenpolders voor komen. Bij het gemaal van het Oudland van Standdaarbuiten werd met een dam van zandzakken het instromen van Markwater naar het Oudland voorkomen. Doordat de Noordt Toren Oost en West Meerenpolders, het Oudland van Standdaarbuiten en de Polder Bloemendaal watervrij zijn gebleven, zijn ook de bebouwde kommen van Langeweg, Zevenbergen, Standdaarbuiten en Noordhoek voor overstroming gevrijwaard. Van de totale oppervlakte van het waterschap Niervaert bleef slechts de polder Bloemendaal, 370 ha, watervrij, zodat ongeveer 2730 ha werd overstroomd. Tevens overstroomde het zuidelijk deel van de Polder Mooie Keene groot ±190 ha. Slechts met zeer grote inspanning kon het verder doordrin gen van het overstromingswater worden gestuit, waarbij on der leiding van de Provinciale Waterstaat werd gewerkt door Nederlandse en Amerikaanse militairen, Saarlanders, 150 Ita liaanse brandweerlieden, Stoottroepen, Amsterdamse en Wa- geningse studenten en verkenners. Tussen de wallen van Klundert en de noordelijke dijk van de polder Bloemendaal werd op de oostelijke berm van de provinciale weg Zevenbergen—Klundert een zandzakkendam

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 19