14 langs de Oude Heiningse haven wordt tegen het dagelijks getij voldoende beschermd door een kade langs deze haven. Het vierde gat in de westelijke dijk van de Sabina Henrica- polder wordt door de Rijkswaterstaat, directie beneden-rivie ren gedicht. Het betreft hier een van de omvangrijkste nood voorzieningen; verwacht wordt, dat omstreeks eind Maart de nooddichting zal zijn tot stand gebracht. Op 10 Februari was de Beaumondspolder geheel droog door natuurlijke lozing; de Kraaiendijk tussen de Beaumondspolder en de Oude Heiningen, werd hersteld. Op 26 Februari was de Oude Appelaar, waarvan het gemaal is vernield, droog door lozing op de Mark door een sluisje bij het vernielde gemaal. Op 26 Februari was de Jufvrouwenpolder nagenoeg droog; het gemaal werd hersteld, en een noodgemaal van 50 m3 per minuut bijgeplaatst. Het gemaal van de Elisabethpolder wordt gereviseerd; deze polder was op 14 Maart door natuurlijke lozing en door het gebruik van een hevel voor een deel boven water. De Oude Heiningen (732 ha). In de buitendijk van dit waterschap was op 1 Februari bij Fort de Hel een gat geslagen, waardoor de polder tot een diepte van enige decimeters overstroomde. Onmiddellijk werd het dichten van het gat met behulp van een bulldozer ter hand genomen. Op 2 Februari kwam een voorlopige dichting tot stand. Het gemaal was intact gebleven en kon toen in werking worden gesteld, zodat de polder kon worden drooggemalen. Langs het Volkerak en het Hollands Diep. De Ruigenhil (1425 ha) en Willemstad. In de Westdijk, tussen Fort de Hel en de kom van Willem stad, vielen twee gaten, diepte tot maaiveldshoogte, en wel op 500 m zuid van de Noord-Langeweg, lengte 50 m, en op 200 m ten westen van Willemstad, lengte 80 m.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 16