11 ding van de Provinciale Waterstaat. Het leeuwenaandeel leverde de Franse Genie. Het dichten van het diepe gat benoorden de dorpskom, lang 40 m, mislukte waarbij een diepe geul tussen de gaten in de buitendijk dwars door de Heerenpolder naar de binnendijk ont stond. Onder leiding van de Rijkswaterstaat met arbeiders aangenomen door de Heidemij. met groter materieel, o.a. 5 bulldozers, 2 draglines, de tram van de R. T. M., gelukte het op 27 Februari dit gevaarlijke gat in de binnendijk te dichten nadat de stroom door het gat in de buitendijk van de Heeren polder door middel van het inbrengen van zinkstukken enigs zins was beteugeld. Het dichten van de gaten in de buitendijken was een om vangrijk werk. Een gat in de Eendrachtspolderdijk was op 14 Maart van een noodkering voorzien; in het tweede gat was op 14 Maart een zinkstuk aangebracht; verwacht wordt, dat dit gat eerst omstreeks eind Maart voorlopig zal zijn gedicht. In de dijk van de Heerenpolder was op 14 Maart nog een gat, dat bij H. W. nog enig water doorliet, doch dat, naar verwacht wordt, omstreeks 17 Maart door een noodkering zal zijn gesloten. De lozing van de polders Mattenburg en Schuddebeurs zal voor een deel geschieden naar de Rubeerepolder, en via de Oud Glimespolder naar de Eendracht. Van de Polders van Nieuw Vosmeer is slechts een sluis in de binnendijken bruik baar; noodreparaties zijn in uitvoering. Voorts worden zes pompaggregaten opgesteld met een gezamenlijke capaciteit van 160 m3 per minuut. Langs het Volkerak. - De Volkerakpoldevs, gelegen tussen Vliet en Mark (1985 ha) De dijken van dit waterschap zijn nog in en na de oorlog verhoogd. Hieraan, en aan de flinke afmetingen van de binnen-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 13