9 het gat en de duiker werden door het doen zinken van 12 pon tons gesloten op 5 Februari 17 uur, waardoor het gevaar voor de Cruijslandspolders was afgewend. Het nieuwe gemaal Brooijmans van Cruijslandspolders was inmiddels in werking gesteld om het ingestroomde water uit te malen. Op 6 Februari werd het gat, lang 25 m, in de Koevering- se dijk, ongeveer 100 m ten zuiden van de Westlandse Lan- geweg, gedicht. Een noodkade van zandzakken werd daartoe aangelegd met een bovenbreedte van d= 3,50 m. Dit werk werd uitgevoerd door vrijwilligers van de Bond van Oud Stoottroe- pers, onder leiding van de Provinciale Waterstaat en perso neel van Gemeentewerken van Breda. Het noordelijk deel van de Kosveringse dijk, ten zuiden van de samenkomst van deze dijk met de Drie Lindekensdijk en de Korte dijk, was zwaar beschadigd. De diverse gaten werden over de gehele lengte door Nederlandse militairen en arbeiders van de Grontmij met zakken gedicht; voltooiing 10 Februarh Op 9 Februari werd het zuidelijk gat in de Theodoruspol- derdijk door de Heidemaatschappij onder leiding van Gemeen tewerken van Bergen op Zoom gedicht. Op 17 Februari werd begonnen met het definitief herstel van de Koeveringsedijk en de Groene dijk in de gemeente Halsteren. Het noordelijke gat in de buitendijk van de Theodoruspol- der werd onder leiding van Rijkswaterstaat op 23 Februari na enkele mislukte pogingen gedicht. Op 26 Februari was de Theodoruspolder door vrije lozing watervrij. De dijk van de Auvergnepolder was in begin Maart nog niet hersteld; het water in deze polder daalt geleidelijk door spuien met de uitwateringssluis. De Oud Glimespolder en de Rubeerepolder kwamen res pectievelijk op 10 en 13 Februari door vrije lozing droog. De polder Westland en de St Omcommers kwamen door het gemaal, gedreven door een tractor ter vervanging van de onbruikbaar geworden motor, watervrij respectievelijk op 27 en 25 Februari. De Cruijslandspolder was zfc 28 Februari door het gemaal Brooijmans vrijwel drooggemalen, doch de pol der het Oude Land kwam eerst droog op 3 Maart.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 11