Aan het eind van die ochtend kwamen er vliegtuigen over en 1 van hen gooide dwars door het dak van de schuur een 6 pers.-rubberboot naar binnen. Door de schok van de val door het dak werd de boot automa tisch opgeblazen. De boot was voorzien r an een tas van hetzelfde materiaal als de boot. En de boot bevatte 2 korte peddels met apparte ver lengstukken. Door de spanning werden deze verlengstukken niet gebruikt. Wat nu te doen? Dhr.j.vd.Hoek is toen wel een uur bezig geweest om 1 grote mendeur open te krijgen. Vanaf de zolder en de balken, balanserend boven het water. Hij kreeg de deuren open. omdat het afgaand w ater was, en het water in de schuur hoger stond dan buiten. Toen werd in de schuur de boot in het water gegooid, waarna vrouw (zwanger) en kinderen (Ririus 7jr. en Arie llmnd.) door het gat vanuit het woon huis naar de schuur kropen en na een tocht over de balken zich in de boot lieten zakken.41 Ik citeer; "De volgende nacht w as de zwaarste nacht in hun leven. Het water kwam tot ongeveer twee treden van de zolder af. In die nacht is al zijn vee op stal verdronken. En op zolder was alles donker en rondom de boerderij was alles water. Maandagmorgen is dhr.J.vd. Hoek begonnen om een gat te maken in de muur tussen het woonhuis en de schuur. Hoe hij dat voor elkaar gekre gen heeft, weet hij zelf niet meer maar het is gelukt. Toen is hij door het gat gekro pen en over de balken in de schuur geklautert om een luik in de kopgevel open te gooien om zo naar buiten te kijken en om gezien te worden. Het w aren spannende uren op die zolders, zowel in het huis als in de schuur."

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 9