Ook onze Kroonprinses kwam 2J Mei naar ons eiland, vertoefde er enige dagen en liet zich uitvoerig voorlichten. Maandag 26 Mei bezocht zij Zierikzee, wandelde door de meest getrof fen buurten, waarbij zij enige huizen betrad om de aangerichte schade zelf te zien. De realiteit greep haar zeer aan. Als gevolg van een spontane actie in de gemeente Almelo, zullen de kinderen van de lagere scholen in Zierikzee hun zomervacantie in Almelo en omstreken mogen doorbrengen. U begrijpt, dat dit bericht met het nodige enthousiasme op de scho len en bij de ouders is ontvangen. De werkzaamheden aan de "Val" zijn thans zover gekomen, dat reeds schepen in deze haven worden gelost. Aan de Westbrug en de Stenen Dijk zijn aanlegsteigers geplaatst ten gerieve van de bootjes, welke varen voor de politie, landbouwherstel en de nog aanwezige bewoners en arbeiders, die op de dorpen verblijven. Wij hopen U hiermede een duidelijk beeld van de toestand in onze al oude stad gegeven te hebben. Al zullen de berichten, welke wij geven, voor U niet in alle opzichten een optimistisch geluid dragen, wij voor ons blijven wel optimist, omdat op sombere tijden toch ook weer betere volgen. Wie de geschiedenis van deze meer dan 1100-jarige stad leest, weet, dat zij vaak geteisterd werd door branden, stormen en ziektene Zo is het ook nu. Wij weten, dat niets liever zoudt doen dan hierheen terugkeren. Wij kennen echter de moeilijkheden, welke thans nog een volledige terugkeer in de weg staan. Wij wensen U dan ook uit de grond van ons hart de kracht toe om nog vol te houden en te wachten op het ogenblik, dat ook Uw terugkeer moge lijk zal zijn. Burgemeester en wethouders van Zierikzee, burgemeester secretaris. - 6 - P PP PP s

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 22