- 5 - Vele hulzen zijn dermate door het water beschadigd, dat zij voor verdere bewoning ongeschikt zijn. De beschikbaarstelling van de gezinsketen blijkt, zoals wij reeds schre ven,ook niet zo vlot te lopen als aanvankelijk was verwacht. Degene, die in aanmerking wil komen voor een gezinsbarak, dient hier voor een verzoek tot het gemeentebestuur te richten, ond.er vermelding van het oude adres cn de samenstelling van het gezin. Met betrekking tot het algeheel herstel van ons eiland kunnen we IJ nog vertellen, dat de ringdijk bij het gat in de Oosthavendijk is geslo- en en ook dat de noodbinnendijk bij de Westhavendijk voorlopig dicht is. Tegenslagen voorbehouden zal naar alle waarschijnlijkheid begin Ju ni kunnen worden begonnen met de droogmaking van de ZuidhoekpolderHa het droogkomen van deze polder kan een begin worden gemaakt met het her stel van de woningen in de Zuidhoekj ook deze woningen blijken helaas da nig door het water te zijn gehavend. Nu het goede weer in het verschiet ligt kunnen hopelijk verdere gro te vorderingen aan het dijkherstel worden gemaakt. Uit het bovenstaande blijkt U wel, dat alle pogingen in het vuerk wor den gestold het herstel een zo vlot mogelijk verloop te laten hebben. Men moet nu echter eenmaal rekening houden met de onvermijdelijke tegen slagen Thans zullen wij U nog wat over de stad zelf laten weten. Het Vrijpoortje en de "Witte Swaen" zijn thans zover opgeruimd., dat de doorgang naar de Hoge Molenstraat thans weer mogelijk is. Ook het gro te gat in de straat van 't Vrije is gedicht en weer opnieuw bestraat. De arbeiders uit de gemeenten Almelo en Amsterdam zijn thans,na hier nuttig werk te hebben verricht, voorlopig naar hun woonsteden teruggekeerd. Het ligt in d.e bedoeling bij hot te zijner tijd. droogkomen van de stad meer schoonmaakploegen aan te trekken, die behulpzaam zullen zijn bij schoonmaken van de huizen. Tussen de gemeente Zierikzee en het Franse stadje St.Ililaire du Har- coué't is een "tweelingschap" ontstaan. Deze Franse gemeente is de afge lopen oorlog zelf buitengewoon zwaar getroffen. Waarschijnlijk zullen de burgemeester en enige raadsleden van St.Hi- laire in d.e tweede helft van Juni een bezoek aan Zierikzee brengen, om zich een beeld van de toestand te vormen. Dat de ramp en hare gevolgen ook de belangstelling heeft van ons VORSTENHUIS, is bekend. - Ook -

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 21