Dit is nu nog niet zo'n eenvoudig vraagstuk. Eerst werd gedacht om deze te leggen op jukken over de trambaan, maar niet alleen dat deze aan leg veel geld zou kosten, ze zou later toch weer verwijderd moeten wor den. Een betere en vermoedelijk goedkopere oplossing is een leiding langs de Bettewaerdse dijk naar de stad, welke dan bij Tivolie aan kan slui ten aan de hoofdleiding Zierikzee - Nieuwerkerk - Bruinisse, Dit zou de mogelijkheid om ook Bruinisse water te kunnen geven dich terbij brengen. Zoals U weet was het alleen mogelijk water in Zierikzee te brengen door het leggen van een noodleid.ing Renesse - Scharendijke - Brouwersha ven, voor een groot deel open en bloot boven op d„e Lange Dijk. In verband met het verkeer is het noodzakelijk gebleken de weg on der langs de Lange Dijk een heel stuk te gaan verhogen, omdat je er nu alleen met eb over kunt gaan en dan alleen nog maar als er niet teveel wrakhout is aangespoeld. Voor de waterleiding is het nu, mede met het oog op de aanstaande winter, wenselijk geworden de buizen boven van de dijk af te halen en nieuwe grotere buizen naast de te verhogen weg In te graven, De toevoer van water naar Zierikzee wordt daardoor ook wederom ver groot Maar wie zal dat allemaal betalen, zoete lieve Gerritje? Maakt U zich voorlopig geen zorgen. We zullen er tot het uiterste voor vechten, dat dit niet verhaald wordt op de watergebruikers, Ook de "nooddam" heeft allerwege grote belangstelling. Men is thans zover met de werkzaamheden gevorderd, dat van de dam, men zou kunnen zeg gen "het geraamte" Is gereed gekomen. Dit houdt echter geenszins in, dat de dam klaar Is. De riolen blijken nogal wat moeilijkheden op te leveren, zodat de stad nog niet droog Is. Momenteel Is men druk bezig, naast het afsluiten van de riolen, de dam met rijstwerk te bekleden, waar dan nog puin op wordt gestort. Met nadruk vtfordt er nogmaals op gewezen, dat de dam werkelijk geen volledige beveiliging biedt, zoals door menigeen wordt verondersteld; uiteindelijk is het "nooddam" ter bescherming van woningen en niet van mensen, die daarachter zouden willen wonen. Zoals hiervoren reed.s werd opgemerkt, is het huisvestingsprobleem verre van gemakkelijk, - Vele - - k -

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 20