En nu zullen we U laten weten, hoe de zaken verder staan. Gelukkig heeft de vraag in ons laatste rondschrijven gesteld, waar moe ten we de gezinsketen plaatsen, heel wat pennen in beweging gebracht. Tot ons genoegen bleek daaruit, dat U toch nog met onze goede oude stad meeleeft en wilt medewerken om haar problemen te helpen oplossen. Er is sinds onze vorige mededelingen aan U heus ook heel wat ver anderd. We zijn nu namelijk zover, dat we weten hoeveel gezinsketen er ongeveer voor Zierikzee nodig zullen zijn en dat zijn er, - schrik niet - ruim zes honderd. IJ begrijpt, dat het tot de onmogelijkheden behoort hiervoor een plaats binnen de wallen te vinden, zodat noodgedwongen naar de nodige ruimte bui ten Zierikzee zal moeten worden omgezien. We zullen dus moeten gaan zoeken in de richting Duiveland, daar Schou wen alleen nog maar water is. Een oppervlakte van ongeveer 10 ha. zullen we wel nodig hebben, daar met het oog op brandgevaar de keten niet te dicht bij elkaar zullen mogen komen te staan. Er zou dus als het ware een voordorp van de stad gaan verrijzen,Y/aar- in het, naar we hoopten en vertrouwden, goed wonen zou blijken te zijn» Rest nog te hopen - er is zoveel te hopen in een tijd als deze - dat de keten vlug komen, dat we het land gauw te pakken kunnen krijgen en dat we U dus spoedig weer "inwoner van Zierikzee" zullen mogen noemen. U begrijpt hoe teleurgesteld we dezer dagen waren, dat de Minister van Wederopbouw ons er slechts IpO stuks kon toewijzen. Zelfs een persoon lijk bezoek aan Zijne Excellentie kon hier geen verbetering in brengen. We hebben nu nog hoop, dat we nog een aantal buitenlandse woningen toe gewezen krijgen. We verzekeren IJ, dat dezerzijds alle moeite hiervoor wordt gedaan. Wat de waterleiding betreft is het ook nog helemaal niet wat je neemt Ja, er komt wel water in de stad, maar nog lang niet in voldoende hoeveelheid om regelmatig te kunnen afleveren. Er zijn nogal grote lekverliezen, vermoedelijk tussen Schuddebeurs en Zierikzee. Geen wonder want dit gedeelte leiding heeft vanaf de eer ste rampdag in grond gelegen die onder water stond en die voortdurend aan de werking van eb en vloed onderhevig was. Het zal er dus wel van moeten komen, dat er voor dit stuk een nieuwe noodleiding wordt gelegd. - Dit -

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 19