5 re golfslag. De jonge schippers, die meer uithou dingsvermogen hebben, kunnen zich nog redden, doch de anderen vinden de verdrinkingsdood. '.'onderlijk toch eigenlijk. Immers de redding had een aanvang genomen voor de oude vrouw, haar schoondochter en kinderen, "ij mensen begrijpen dat niet en kunnen niet omvatten, dat deze vrouw en haar kinderen op Zondagmorgen moesten omkomen. Persoonlijk heb ik de schoondochter goed ge kend en nooit heb ik een beter en meelevender vrouw mogen aantreffen, die voor haar schoonmoeder alles over had. Hen zou kunnen zeggen, dat zij daar was gekomen om haar te verzorgen. Deze mensen nu zijn de eersten, die ik van na bij gekend heb. In hetgeen hier nog verder volgt zal ik nog wel veel meer namen moeten noemen, dit omdat ik voor dit droevig gebeuren in het rampgebied met zo veel mensen in contact stond. Voor dat ik over het dorp Halsteren ga eindigen moet ik nog vermelden, dat ook de Burgemeester ia de bewuste Zondagmorgen vele mensen per auto is gaan waarschuwen, zo ook de familie Raats. De boerderij, die vlak aan de grote weg ligt is nu één grote ruïne en daaraan ziet men duidelyk wat een verwoesting het water kan aanbrengen. Ook mag ik niet verzuimen te vermelden de voor mij zo goed bekende familie van Hekelen bij Slikken- burg. Zij ook moesten enige van hun kinderen af staan. Vele jaren heb ik met deze brave mensen in con tact gestaan. TJanneer ik mij op die bewuste Zondagmiddag naar de Konijnenberg begeef, zie ik het op het droge bren gen van vele drenkelingen. Dit evenwel werd me te machtig en ik ging naar het dorp Halsteren. In dit dorp, dat is nu bekend, vonden 67 mensen de ver drinkingsdood De boerderij van Hartens heeft het wonderlijk gehouden. Ha 4 maanden is deze echter nog niet be woond. 's "loensdags na de ramp ben ik per roeiboot langs deze boerderij gevaren op een reis naar Tho- len. Hierop kom ik nog nader terug. TJanneer ik in het Halsters Laag kom bemerk ik

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1952 | | pagina 9